comScore

A Milli Takım, EURO 2020 Elemeleri'nde rekor kırdı

18 Kasım 2019, Pazartesi 18:27
A Milli Takım, EURO 2020 Elemeleri'nde rekor kırdı

Şenol Güneş'in Andorra - Türkiye maçında sahaya sürdüğü ilk 11, EURO 2020 Elemeleri'nin en genç kadrosu oldu.

FutbolArena - İzlanda maçında EURO 2020'yi garantileyen A Milli Takım, 2-0 kazanılan Andorra maçına genç ağırlıklı bir kadroyla çıktı. Türkiye'nin Andorra karşısında sahaya sürdüğü ilk 11'in, EURO 2020 Elemeleri'ndeki en genç kadro olduğu bildirildi. Şenol Güneş gençlere güvendiği mücadeleden 2-0'lık galibiyetle ayrıldı.
 

Türkiye'nin Andorra maçı ilk 11'i yaş ortalaması


FTalentScout ekibinin sosyal medyada yaptığı paylaşıma göre Andorra - Türkiye maçında rekor kırıldı. A Milli Takım'ın sahaya çıkan ilk 11'i EURO 2020 Elemeleri'nin en genç kadrosu oldu.

TÜRKİYE'NİN ANDORRA MAÇI YAŞ ORTALAMASI 23,6
Şenol Güneş'in belirlediği ilk 11'in yaş ortalamasının 23,6 olduğu aktarıldı. EURO 2020 Elemeleri'nde Kosova, Bulgaristan maçına 23,7 yaş ortalaması ile çıkarak bu alanda Türkiye'ye en çok yaklaşan ekip oldu.

OZAN KABAK'IN MİLLİ SEVİNCİ

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in 11'de görev verdiği Ahmed Kutucu ve Ozan Kabak ay-yıldızlı formayı ilk kez giyme şerefine ulaştı. Ozan Kabak maç sonu açıklamasında, "Hayallerimin en özeline ulaşmanın gururunu yaşıyorum. Ay yıldızlı bayrağımızı şampiyonalarda dalgalandırmak için hedefe kilitlendi" dedi.

Türkiye'nin Andorra maçı ilk 11'i: Uğurcan Çakır, Nazım, Ozan Kabak, Merih Demiral, Ömer Bayram, Kaan Ayhan, Ozan Tufan, Yusuf Yazıcı, Hakan Çalhanoğlu, Ahmed Kutucu, Enes Ünal

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da.
   

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!