comScore

A Milli Takım 5 yıl sonra ilke imza attı! Lucescu

13 Kasım 2017, Pazartesi 22:36
A Milli Takım 5 yıl sonra ilke imza attı! Lucescu

Türkiye 5 yıl sonra ilk kez bir milli maç arasında oynanan 2 maçı da kaybetti. Mircea Lucescu ile çıktığımız 6 maçtan sadece 1 galibiyet elde ettik.

FutbolArena Detay - Türkiye A Milli Takımı, Antalya'da hazırlık maçında ağırladığı Arnavutluk'a 3-2 mağlup oldu. Mircea Lucescu yönetiminde sergilediği futbol ile tepki çeken A Milli Takım, 5 yıl önceki kötü rekorunu tazeledi.
 

A Milli Takım en son ne zaman 2 maç üst üste hazırlık maçı kaybetti?


2018 Dünya Kupası biletini alamayan Ay-yıldızlı ekibimiz, milli arada sırasıyla Romanya ve Arnavutluk ile hazırlık maçı oynadı. Romanya deplasmanından 2-0 mağlup dönen Türkiye, evinde ağırladığı Arnavutluk'a da 3-2 yenildi.

Mircea Lucescu yönetimindeki Türkiye 5 yıl sonra ilk kez bir milli maç arasında oynanan 2 maçı da kaybetti. A Milli Takımımız en son 2012'nin Ekim ayında sırasıyla Romanya'ya 1-0 ve Macaristan'a 3-1 yenilmişti.
 

Türkiye, Mircea Lucescu ile kaç maç kazandı?


A Milli Takım, Fatih Terim'in görevden alınmasından sonra Mircea Lucescu döneminde çıktığı 6 maçın sadece 1'ini kazanabildi. 2018 Dünya Kupası eleme grubunda Hırvatistan'ı yenen Türkiye, bu süreçteki tek galibiyetini elde etti.
Öte yandan sahadaki futbol karşısında çileden çıkan taraftarlarımız, millilerimizi ve Türkiye Futbol Federasyonu'nu protesto etti.

2017'DE GELEN 4. MAĞLUBİYET

Ay-yıldızlı ekip, 2017 yılında yaptığı 6'sı resmi, 4'ü özel 10 maçta, 4 galibiyet, 4 mağlubiyet ve 2 beraberlik elde etti.

Türkiye, iki yenilgisini Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'nda Ukrayna ve İzlanda karşısında yaşadı. Milli takım 9 Kasım'da Romanya ile deplasmanda oynadığı hazırlık maçında 2-0'lık sonuçla 3. mağlubiyetini almıştı.

Milli Takımla ilgili tüm gelişmeleri Milli Takım Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.