comScore

Beşiktaş Beşiktaş

6 Ocak Cuma AMK Manşet Beşiktaş Haberleri

06 Ocak 2017, Cuma 14:01
6 Ocak Cuma AMK Manşet Beşiktaş Haberleri

6 Ocak Cuma günü Beşiktaş haberleri ile ilgili aradığınız tüm gelişmeler burada. AMK Gazetesi'nde 6 Ocak Cuma günü çıkan Beşiktaş haberleri.

FutbolArena - Beşiktaş ile ilgili 6 Ocak AMK Manşet Haberlerinde neler var? İşte o haberler:
 

Beşiktaş, Mitrovic'e ne kadar ödeyecek?


Teknik Direktör Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda stoper bölgesine takviye yapan Beşiktaş, HNK Rijeka'dan Matej Mitrovic ile anlaşma sağladı. Hırvat futbolcunun Beşiktaş'a maliyeti, bugün paylaşılan anlaşmanın detayları ile belli oldu. KAP'a yapılan açıklamada Mitrovic'in kulübüne 4.2 milyon euro bonservis bedeli ödenirken, 23 yaşındaki oyuncuya da yıllık 1.2 milyon ödeneceği duyuruldu.

Beşiktaş'ın KAP'a yaptığı açıklama ise şöyle:
“Matej Mitrovic'in transferi konusunda kulübü HNK Rijeka ve oyuncu ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre HNK Rijeka kulübüne 4.200.000 Avro transfer bedeli ödenecektir.

Oyuncu ile 3,5 yıllık anlaşmaya varılmış olup,

2016-2017 Sezonunda 600.000 Avro,
2017-2018 Sezonunda 1.200.000 Avro,
2018-2019 Sezonunda 1.200.000 Avro,
2019-2020 Sezonunda 1.200.000 Avro Garanti Ücret
Ayrıca oynadığı maçlarda puan başı 4.000 Avro ödenecektir.”
 

Fikret Orman'dan Samuel Eto'o açıklaması


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yayıncı kuruluşa demeç verdi. Tranfer süreci ile ilgili bilgi veren siyah-beyazlıların başkanı, Samuel Eto'o ile ilgilendiklerini söyledi. Mario Gomez'i sevdiklerini; fakat gündemlerinde olmadığını ifade eden Orman, Caner Erkin'in de şubat sonu, mart başı gibi sahalarda olacağını açıkladı. Orman Eto'o için, “Kısmetse olur” ifadesini kullandı.

Şampiyonluk yarışını yorumlayan Orman, “Güvensiz bir ülke, moralsiz bir toplum yaratılmaya çalışılıyor. Daha çok çalışıp insanlara mutluluk vermeye çalışıyoruz. Başakşehir'de Göksel Başkan ve Abdullah Avcı önemli işler yapıyor. Galatasaray ve Fenerbahçe her zaman büyük camialar. Biz de çantada keklik değiliz. Saha dışı pis oyunlara Beşiktaş'ın çekilmesine müsade etmeyeceğiz. Türk sporuna yakışır şekilde mücadele edeceğiz.” diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi'nin hayal olmadını belirten başkan Orman, “Tecrübeli bir takım haline geldik. Dinamo Kiev maçı Türk sporuna, Beşiktaş'a yapılmış bir ayıptı. Bizim Şampiyonlar Ligi'ne gitmemiz için uğraşacaklarını anlamıştım. Bizim ülkemizde yaşanan şeylerin bir uzantısıydı. Şampiyonlar Ligi'nde bütçesi 600 milyon Euro'luk takımlarla yarışmak zor; ama UEFA kupası gelebilir. Bizim hedeflerimiz çok büyük. Dünyanın her yerinde taraftarımız var. Büyük kulüp statla olur, bütçe ile olur, taraftar ile olur. Biz sıfırdan başlamadık, eksi yüzden başladık. Çok geriden geldik. Daha akılcı ve çok çalışarak stratejik olarak işler yapmamız lazım. Önümüzde 2,5 sene görevim var.” ifadelerini kullandı.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)