comScore

(5) Ekim Dünya Öğretmenler günü güzel sözleri (5 Ekim Dünya Öğretmenler günü mesajları)

05 Ekim 2018, Cuma 15:52
(5) Ekim Dünya Öğretmenler günü güzel sözleri (5 Ekim Dünya Öğretmenler günü mesajları)

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü'nde internet ortamında aranan 5 Ekim Dünya Öğretmenler ile ilgili güzel sözler, 5 Ekim Dünya Öğretmenler mesajları ve 5 Ekim Dünya Öğretmenler yorumları haberimizde. 

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü! FutbolArena ailesi olarak Dünya Öğretmenler Günü kutlu olsun. Dünya Öğretmenler Günü'nde vatandaşlar internet ortamında Dünya Öğretmenler Günü ile ilgili güzel sözler araştırılmaya başlandı. Dünya Öğretmenler Günü mesajları ve 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü ile ilgili güzel sözleri haberimizin devamında ulaşabilirsiniz. 


Dünya Öğretmenler Günü (5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü mesajları)


Öğretmenim kıymetiniz paha biçilmez bende. 24 Kasım Öğretmenler gününü içten dileklerimle kutluyorum.
Siz öğrettiniz bana bilgiyi nasıl kullanmam gerektiğini, sizden öğrendim ben bu millet için asli görevlerimi…24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun.
Öğretmen çiçek misali sular, büyütür emek verir öğrencisine ve ister ki gelecekte vatanına milletine hayrı dokunacak bir evlat olsun. Büyüsün, serpilsin ve çiçek açsın. 24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun.
Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.(Hz. Ali) Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım.
Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.(Diyojen) Canım öğretmenim öğretmenler günün kutlu olsun…
Öğretmenlik Tanrı sanatıdır.(Hz.Ali) Güzel insan sevgili hocam hayatım boyunca seni unutmayacağım.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.(Atatürk) 24 Kasım tüm öğretmenlere hayırlı olsun…
Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.(Atatürk) 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm ulusa kutlu olsun...
Sen bahçemde tek gül, kalbimde tek cansın. Sen sevdiren öğretensin öğretmenler gününüz kutlu olsun canım öğretmenim…
Öğretmenim bilir misin seni nasıl sevdiğimi? Sorsan bana nerde yerin gösteririm ben kalbimi. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…
Tüm bildiklerini bize öğrettin, millete faydalı bireyler ettin, kalemi kılıçtan çok keskinlettin, çareler ürettin sen öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…
Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.(Atatürk) Öğretmenler gününüz kutlu olsun…
Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…
Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur.(Atatürk)
Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her turlu fedakârlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
Siz öğretmenler “sevgi elçileri” siniz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, meslektaşları arasında demokratlığın simgesisiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…
Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir.(Atatürk)
Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…
Öğretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. Çiçeklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiçeklerine toz kondurmamaya çalışırlar. www.orjinalsozler.com/ogretmenler-gunu-mesajlari Öğretmenler gününüz kutlu olsun…
Muallimler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.(Atatürk)

5 ekim dünya öğretmenler günü ile ilgili güzel sözler
5 ekim dünya öğretmenler günü mesajları
dünya öğretmenler günü
öğretmenler günü kısa
dünya öğretmenler günü ne zaman
Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.
(Atatürk)

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.
(Hz. Ali)

Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.
(Diyojen)

Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir.
(Socrates)

En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur.
(Atatürk)

Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.
(Atatürk)

Yeter derecede eğitime sahip olmalısın ki, çevrende insanları gereğinden büyük görmeyesin; fakat bilgeliği sağlayacak kadar da eğitimin olmalı ki, onları küçük görmeyesin.
(M.L. BOREN)

Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur.
(Addison)

YORUMLAR İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Transfer Arenası (20 Temmuz 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.