comScore

Galatasaray Galatasaray

5 Ekim 2016 Çarşamba Futbol Haberleri

05 Ekim 2016, Çarşamba 17:19
5 Ekim 2016 Çarşamba Futbol Haberleri

Akşam Postası'nda günün öne çıkan futbol haberlerini sizler için derledik.

FutbolArena - Akşam Postası'nda 5 Ekim Çarşamba günü öne çıkan gelişmeleri sizler için derledik.

5 EKİM 2016 ÇARŞAMBA FUTBOL HABERLERİ
ALİ DÜRÜST'TEN FATİH TERİM AÇIKLAMASI

TFF Başkanvekili Ali Dürüst, FutbolArena'ya konuştu. Türkiye Futbol direktörü Fatih Terim'in sözleşmesinin kritik Ukrayna maçına 2 gün kala medyada yer alması A Milli Takım kampında tartışmalara neden olmuştu.

Dün Konya'ya gelen ve A Milli Takım kampından bulunan TFF Başkan Vekili Ali Dürüst, FutbolArena'ya konuştu.

Dürüst, "Fatih Terim'in sözleşmesi gizli bir şey değil. Bu zaten bilinen bir konu. Ancak şu aşamada çıkıp gündem yapılması hoş değil. Bana göre bu, başka bir amaca hizmet ediyor. Arda konusu da çok fazla büyütüldü. Milli takımın bir hocası var ve onun hangi oyuncuyu alıp almadığı bu kadar tartışılmamalı" dedi.

ALİ DÜRÜST FUTBOLARENA'YA KONUŞTU

ATİLLA GÖKÇE'DEN ARDA - FATİH TERİM AÇIKLAMASI

Milliyet Yazarı Atilla Gökçe, bugün Fatih Terim - Arda tartışması üzerine çok dikkat çeken bir ayrıntıya dikkat çekti. Gökçe'nin yazısı üzerine perde arkasında olanları konuştuk.

Önce Atilla Gökçe'nin bugünkü yazısındaki bu detaya göz atalım. Gökçe, “Vur abalıya!” başlığını atıp şunları yazdı: 

"Terim - Arda sorununu bir fırsat olarak değerlendirip alttan alttan kazanın ocağına odun taşıyanlar da var. Onların asıl amacı TFF'de yönetimi ele almak. Bugünkü pozisyonda bu iş olanaksız... Ama Terim'i TFF'den koparırlarsa... İktidar yolları açılır (mı)! Kaç kafada kaç tilki dolaşıyor. Sayamıyorum!"

TERİM - ARDA ÜZERİNDEN TFF PLANI YAPILIYOR 

HINCAL ULUÇ'TAN ŞANSAL BÜYÜKA'YA TEPKİ

Sabah Yazarı Hıncal Uluç'tan Şansal Büyüka'ya çağrı geldi. “Artık tarafsız olsun!”

Osmanlıspor - Fenerbahçe maçında Mehmet Topal'ın oyundan atılması gerektiğini savunan Hıncal Uluç, Şansal Büyüka'yı tarafsız olmamakla suçladı.

Hıncal Uluç, “Utanç” başlığını atıp, şunları yazdı:

“Mehmet Topal, LigTV'nin ağır çekiminde görüldüğü gibi, rakibinin ayağına uçarak öyle bir bastı ki, adamın futbol hayatı bitebilirdi.

Doğrudan kırmızı kart.

Ama yaptığını bildiği için o da kendisini yere attı..

Hakem Mete Kalkavan elinde sarı kartı hızla olay yerine koştu.

Mehmet Topal'ı yanına çağırdı. Bu görüntülerin hepsini LigTV yayınladı o an.. Sonra durdu hakem.. Sarı kartın üzerinde Topal'ın adını gördü.

Bu ikinci sarı kart, dolayısı ile kırmızı demekti. Yemedi, oyun berabere iken Fener'i on kişi bırakmak ve gelecek maçını Topal'sız oynatmak, onun eyyamcılığına uymazdı. Ama kartı da elindeydi. Ne yapacaktı?. En akıl almazı yaptı. Faulü Fener lehine verdi ve kartı Osmanlısporlu'ya çıkardı.

"Utanç" başlığım hakem için değil ama..

Bugüne dek, bu konuda tek satır okudunuz mu, bunca yazar, bunca hakem yorumcu bunca yazmışken..

Yazılmaz.. Çünkü o hakemleri öyle eyyamcı yapan o medya zaten..

Hele Şansal.. "Böyle ayrıntılarla da hakem konuşmak ayıp" deyip konuyu kapamaz mı?.

Tersi olsa, Fener, 10 kişi kalacakken 11'le devam eden Osmanlı'ya bir de yenilse, o pozisyonu en az yarım saat tartışmaz mıydın, Sevgili Kardeşim?.

Digitürk satıldı. Dilerim LigTV de artık tarafsız olur!.”

FENERBAHÇE POZİSYONA GİRİYOR AMA ATAMIYOR

Süper Lig'in ilk 6 haftasında 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan Fenerbahçe 8 puan toplayabildi ve ezeli rakipleri Galatasaray ile Beşiktaş'ın 6 puan gerisinde yer aldı.

Sarı lacivertlilerin bu süreçte ligin en fazla pozisyonuna giren ve en az pozisyon veren takımı olması da dikkat çekti.

Sarı lacivertliler geride kalan 6 haftada 40 kez pozisyona girmesine rağmen 11 gol attı. Bu gollerin 5'i ise Kasımpaşa maçında geldi. Diğer 6 golün ise 5 maçta gelmesi takımın galibiyete uzanmasını zorlaştırdı.

FENERBAHÇE 18 POZİSYON VERDİ

GALATASARAY'DA MAAŞLAR ÖDENMEDİ

Galatasaray Kulübü, sarı kırmızılı oyuncuların Ağustos, Eylül ve Ekim hak edişlerini henüz ödemedi.

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek, oyunculardan 22 Ekim'de yapılacak olan kritik kongreye kadar süre istedi.

Galatasaray takımının büyük kısmı bu isteği geri çevirmedi. Galatasaray yönetimi Kasım ayında futbolcularına 5 milyon euroya yakın ödeme yapacak.

“BEN DEMİRÖREN'E GÜVENİYORUM”

Arda Turan, Burak Yılmaz, Selçuk İnan'ı milli takıma almaması nedeniyle büyük tartışma yaratan Terim, bu kez sözleşmesiyle gündem oldu. TFF ile Terim arasında 2014 yılında yapılan sözleşmenin ortaya çıkması büyük tartışma konusu oldu. 

Anlaşmaya göre örneğin Ukrayna ve İzlanda maçları sonrası TFF, Terim'in görevine son verirse tecrübeli teknik adama kalan sözleşmesi gereği 8 milyon Euro'ya yakın tazminat ödemesi gerekecek. Terim, TFF'den yılda 3,5 milyon Euro garanti ücret alıyor.

Belgenin Terim'in en tartışıldığı dönemde ortaya çıkması, tecrübeli teknik adamı oldukça rahatsız etti. TFF'de bugün bu konu hakkında bir toplantı da yapıldı. Belgenin ortaya çıkması sonrası TFF Milli Takımlar yetkilisi Ali Dürüst'le konuşan Terim, “TFF, arkamızdan iş mi çeviriyor” diye sordu. Ali Dürüst'ün oldukça sinirlenen Terim'i yapılan görüşmede sakinleştirdiği kaydedildi. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.