comScore

4 günde 2 takıma transfer oldu ama hiçbirine gitmedi

03 Ocak 2018, Çarşamba 23:25
4 günde 2 takıma transfer oldu ama hiçbirine gitmedi

Güney Amerika futbolunda ilginç bir olay yaşandı. 4 günde 2 takıma transfer olan Arjantinli futbolcu Jose Sand, hiçbirine gitmedi.

FutbolArena Dış Haber - Arjantinli futbolcu Jose Sand'ın transferiyle ilgili iki kulüpte karmaşıklık yaşandı. Jose Sand, 1 hafta içerisinde iki farklı takım tarafından transfer edildiğine dair açıklama yapılsa da iki takıma da gitmedi.
 

Jose Sand hangi takıma transfer oldu?


Lanus ile 2017'de Libertadores finali oynayan ve kulüp tarihinde 100'den fazla gol atan futbolcular arasına giren Jose Sand'ın transferi adeta arapsaçına döndü.

31 Aralık'ta Uruguay'ın Club Nacional kulübü Jose Sand'ı renklerine bağladığını duyurdu ama kısa süre sonra bu paylaşım sosyal medya hesaplarından kaldırıldı. Olay henüz transferin bitmediğini, sosyal medya sorumlusu editörlerin hatasından kaynaklandığı şeklinde yorumlandı.
BU KEZ DEPORTİVO CALİ AYNISINI YAPTI

Olayın yaşanmasından 4 gün geçmişken yine Jose Sand transferiyle ilgili bu sefer Kolombiya'nın Deportivo Cali takımı mutlu sona ulaşıldığını sosyal medya hesaplarından açıkladı.

Yine bu paylaşımlar da atıldıktan birkaç dakika sonra kaldırıldı. Kulüp başkanı Juan Mejia, Jose Sand'ın Lanus ile sözleşmesini feshettiğini duyurup, kendileriyle anlaşmaya vardığını  belirtti. Açıklamaya göre Jose Sand, cuma günü Cali'ye gelip, sağlık kontrollerinden geçtikten sonra resmi sözleşmeye imza atacak.

Dünyadan futbol gelişmeleri için Dünyadan Futbol Haberleri sayfamızı takip edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE NELER YAŞANDI?

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)