comScore

Beşiktaş Beşiktaş

27 Ocak 2017 Cuma Futbol Haberleri

27 Ocak 2017, Cuma 16:55
27 Ocak 2017 Cuma Futbol Haberleri

Gündem Raporu'nda günün öne çıkan futbol haberlerini sizler için derledik.

FutbolArena - Gündem Raporu'nda 27 Ocak 2017 Cuma günü öne çıkan gelişmeleri sizler için derledik.

27 OCAK 2017 CUMA FUTBOL HABERLERİ
 

Hacı Ekici'den Mehmet Ekici'nin transferi için açıklama


Transfer döneminin gözde ismi ve 3 büyük kulübünde kadrosunda görmek istediği Mehmet Ekici'nin babası, kısa da olsa ilk kez açıklamalarda bulundu. Transfer sürecinde 3 büyük kulüp ile görüşüp pazarlıkları kızıştırdığı iddia edilen Hacı Ekici'ye ilk kez FutbolArena ulaştı.
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın açıklamaları sonrasında gözler Mehmet Ekici'ye çevrilirken babası Hacı Ekici, "Biz susmayı tercih ediyoruz. Konuşan, konuşuyor. Biz susacağız. Hiçbir şey söylemek istemiyoruz. Biz sadece gülüyoruz" dedi.

Mehmet Ekici'ye Trabzonspor Kulübünün 500 bin Euro ceza kestiği iddiası ile alakalı babası Hacı Ekici, "O konuda bize gelen bir şey yok. Oğluma da böyle bir şey henüz tebliğ edilmedi. Mehmet de ben de hiçbir yere bugüne kadar açıklama yapmadık. Şimdilik susuyoruz." ifadelerini kullandı.
 

Lukas Podolski Galatasaray'dan transfer olacak mı?


Japonya'nın Vissel Kobe Kulübüne transferi gündemde olan Lukas Podolski'nin yaptığı açıklama yönetimi şaşırtmıştı.
 
Levent Nazifoğlu'nun günlerdir, "Ayrılmak istiyor" sözlerinin aksine "Gitmeyi değil şampiyonluk istiyorum" açıklaması yapan Lukas Podolski ile sarı kırmızılı yönetici dün Florya'da tansiyonu yüksek bir konuşma yaşamıştı. Podolski'nin bu açıklaması hakkında ise Levent Nazifoğlu, Başkan Dursun Özbek ve yöneticilere bilgi verdi.

Nazifoğlu, Podolski ile arasında geçtiğimiz hafta yaşadığı diyaloğu aktardı. Sarı kırmızılı yönetici Alman yıldızın aynen şu ifadeleri kullandığı bilgisini Özbek'e verdi:
 
"Evden çıkamıyorum. Eşim İstanbul'da son yaşanan olaylardan sonra evden çıkmamı istemiyor. Tesislerden eve, evden tesislere gidip geliyorum. Sürekli evde TV izliyorum. Annem, Galatasaray'dan ayrılmamı istiyor. Aslında ben Galatasaray'dan memnunum. Ancak her şey para değil. Ailemden dolayı bu kararı almak zorundayım. Kalmayacağım"
 

Fenerbahçe, Rodriguinho'yu transfer edecek mi?


Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk iddiasını sürdüren Fenerbahçe'de bir yandan da transfer çalışmaları devam ediyor. Sarı laciverlilerin, Corinthians forması giyen Rodriguinho ile ilgilendiği iddia edildi. Brezilya kulübünün ise gelen ilk teklife olumsuz yanıt verdiği belirtildi.

Brezilya basınında yer alan haberlere göre; Fenerbahçe'nin Rodriguinho için yaptığı ilk teklif kabul edilmedi. Sarı lacivertlilerin, kiralık olarak kadrosuna katmak istediği oyuncunun bonservisinin 3 farklı yerde olması nedeniyle transferin zorlaştığı belirtildi. Corinthians'ın da yapılan ilk teklifi yetersiz bulduğu için geri çevirdiği yazıldı. Kulüpler arasında görüşmelerin devam ettiği ve oyuncunun da Avrupa'ya transfer olma konusunda istekli davrandığı belirtildi.
 

Galatasaray, Bruma'ya zam yapacak mı?


Galatasaray yönetimi, Portekizli yıldızı sezon başından bu yana talep ettiği zamlı kontratını Mayıs ayına erteledi.

Bruma'nin menajeri Catio Balde, Portekizli futbolcunun ücretine yapılacak zamlı sözleşme adına imza atmaya hazır olduklarını bildirdi. Ancak Galatasaray yönetimi, Bruma'ya olumsuz yanıt verdi. Sarı kırmızılılar, Bruma'nın ücretine artış uygulayacakları sözleşmeyi sezon sonuna bıraktıklarını bildirdi.

Yıllık ücretinin 1,1 milyon eurodan 2.5 milyon euroya yükseltilmesini talep eden Bruma'nın menajeri Catio Balde'ye, "Böylesine yüzde 100'den fazla bir zammı hak etmesi için Bruma'nın çok daha iyi bir performans ortaya koyması gerekli. 3-4 maç ile kimse bir oyuncuya yüzde 100 zam yapmaz. Sezon sonuna kadar Bruma'nin ortaya koydugu performansı görelim ve öyle masaya oturalım" diyerek Portekizli yıldız ile yapacağı yeni kontratı sezon sonuna erteledi.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)