comScore

23 Nisan hangi gün? 23 Nisan resmi tatil mi? (23 Nisan okullar tatil mi?)

17 Nisan 2018, Salı 16:25
23 Nisan hangi gün? 23 Nisan resmi tatil mi? (23 Nisan okullar tatil mi?)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hangi güne denk geliyor? 23 Nisan resmi tatil ilan edildi mi? 23 Nisan'ın önemi nedir? 23 Nisan'da ne yapılır? 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde okullar o gün neler yapacak? 23 Nisan haberleri burada.

23 Nisan hangi gün? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda okullar tatil olacak mı olmayacak mı sorusu sorulmaya başlandı. 23 Nisan günü okulların tatil olup olmayacağı sorusunun yanıtı haberimizde olacak. 23 Nisan tatili kaç gün olacak? 23 Nisan okullar açık mı? 23 Nisan lise okulları tatil olacak mı? Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Bayramı'nda neler yapılır? 23 Nisan hazırlıkları kapsamında okullarda yapılacak etkinliklerin çalışmaları devam ediyor. 23 Nisan okullar tatil edilecek mi?
 

23 Nisan resmi tatil mi? 23 Nisan Bayramı kaç gün sürecek?


23 Nisan kaç gün olacak sorusunun yanıtı belli oldu. 23 Nisan 2018 bu sene pazartesi gününe denk geliyor. Okullar 23 nisan pazartesi günü çeşitli kutlamalar yaparak Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayacak. 23 Nisan 2018 resmi tatil olarak planlanıyor. Okullarda 23 Nisan kutlamaları cuma gününden yapılacak. Bu sayede öğrenciler 21-22-23 Nisan tarihlerinde tatil yapabilecek. Bazı okullar ise 23 Nisan Pazartesi günü özel etkinlikler kapsamında öğrencileri bir araya getirmeyi planlıyor. 


 

23 Nisan neden önemli? 23 Nisan anlamı nedir?


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen bayramdır. TBMM'nin açılış gününü esas alarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan etmiştir.
 

23 Nisan en güzel mesajları - 23 Nisan Whatsapp mesajları 2018


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza sağlıklı mutlu bir gelecek diliyoruz.
“Türk Milletinin istikbali bugünkü çocukların isabetli görüşü ve yorulmak istidadında olmayan çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.” Atatürk

Yeni Türkiye Devleti'nin yapısının ruhu, milli egemenliktir. Milletin kayıtsız şartsız egemenliğidir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ulusal egemenliğin ilan edildiği bu anlamlı günü, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Bu bayram, Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.

Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir. Aziz

milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Milli bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan Türk Ulusunun önderi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir.

Meclisin açılış günü olan 23 Nisan'ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu davranışı ile çocukların haklarını dünya gündemine taşımış, geleceğimiz olan çocuklara sevgisini en yüksek seviyede ispat etmiştir.

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.