comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

23 Haziran Perşembe Futbol Haberleri

23 Haziran 2016, Perşembe 17:00
23 Haziran Perşembe Futbol Haberleri

Akşam Postası'nda günün öne çıkan futbol haberlerini sizler için derledik.

FutbolArena - Akşam Postası'nda 23 Haziran Perşembe günü öne çıkan gelişmeleri sizler için derledik.
 

23 Haziran 2016 Perşembe Futbol Haberleri

 

Everton, Wesley Sneijder'i transfer edecek mi?


Galatasaray'da Hollandalı Wesley Sneijder'in 2 yıl daha sözleşmesi bulunmasına rağmen oyuncunun yeni sezonda takımda olup olmayacağı merak konusu. Çünkü yönetim, Holladalı oyuncuyu satmaya sıcak bakıyor.

Galatasaray Yönetim'nin önündeki en büyük engelse taraftar. Çünkü Galatasaray Yönetimi, taraftar tepkisinden çekindiği için bunu açık açık ifade edemiyor. 
 

Fenerbahçe'nin Van der Wiel'e ödeyeceği para


Fenerbahçe'nin yeni sağ beki Hollandalı Van der Wiel oldu. İstanbul'da yapılan görüşmelerin ardından prensip anlaşmasına varıldı.
Temmuz ayında resmi sözleşmeye imza atacak futbolcunun yeni sezonda alacağı ücret ise merak ediliyor.
 

Ben Arfa hangi takıma transfer olacak?


10 Numara pozisyonu için arayışlarını sürdüren sarı lacivertliler bonservisi elinde bulunan Hatem Ben Arfa ile uzun süre görüşmede bulunsa da anlaşma sağlayamadı.

Fenerbahçe'nin futbolcuya çok ciddi bir ücret teklif ettiği ortaya çıktı. Futbolcuya yıllık ücret olarak bonuslarla birlikte 6  Milyon Euro önerildi. 
Bu maaş şu an Van Persie'nin aldığı maaş. Yönetim takımdan ayrılmak isteyen futbolcunun maaşını Ben Arfa'ya vermeyi planlıyordu. Ancak futbolcu bu önemli teklifi kabul etmedi.


Galatasaray'dan yapılan CAS açıklaması


UEFA'dan 1 yıl men cezası alan Galatasaray'ın CAS'a yaptığı başvurunun reddedildiği belirtildi.

Sarı kırmızılı kulüp, UEFA'nın verdiği kararın iptali için CAS'a başvuru yapmış ve geçtiğimiz günlerde ünlü avukan Dupont ile birlikte yetkililerle görüşme yapmıştı.

"UEFA Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Yargı Komisyonu'nun, “Kulübümüzün 2012-2013, 2013-2014 ve 2014-2015 sezonlarında mali kriterlere uymadığı gerekçesiyle 1 yıl süreyle UEFA turnuvalarından men edilmesi” yönündeki kararına, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'nin 11 Mart 2016 tarihinde Court of Arbitration For Sport'a (CAS) yapmış olduğu itiraz başvurusunun reddedildiği tarafımıza bildirilmiştir."
 

Ahmet Şimşirgil'den Fatih Terim'e sert sözler


Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Tarih Bilimcisi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil arasında yaşanan söz düellosu devam ediyor. Ahmet Şimşirgil, Terim'in sözlerine bir kez daha sert bir şekilde yanıt verdi.

Fatih Terim'in futbolcuların oruçlarıyla ilgili yaptığı açıklamaları gündeme getiren Şimşirgil, "Sen din alimi misin?" dedi. Ahmet Şimşirgil'in diğer sözleri


Beşiktaş, Fabricio'yu transfer etti mi?


Kaleye takviye yapma hazırlığında olan Beşiktaş'ta Fabricio'nun ismi gündeme gelmiş ve yönetim İspanyol kaleciyi İstanbul'a davet etmişti.

Önceki gün yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanırken aradaki en büyük pürüz oyuncunun geçirdiği diz sakatlığı oldu

Vatan'da yer alan habere göreBeşiktaş'ın önceki gün İstanbul'a getirip sağlık kontrolünden geçirdiği İspanyol file bekçisi Fabricio'yla yapılan sözleşmenin devreye girmesinin önünde artık hiçbir engel kalmadı.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.