comScore

2018 Dünya Kupası için çılgın bilet talebi! FIFA açıkladı

12 Ekim 2017, Perşembe 17:55
2018 Dünya Kupası için çılgın bilet talebi! FIFA açıkladı

2018 Dünya Kupası için şimdiden biletlere büyük ilgi gösterilmeye başlandı. FIFA basın açıklamasında açılış ve final maçlarıyla birlikte toplam talep edilen bilet rakamlarını bildirdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Rusya'da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası öncesi bilet talepleri şimdiden başladı. FIFA'dan yapılan basın açıklamasına göre açılış ve final maçları için talep edilen bilet rakamları belli oldu. 


Dünya Kupası 2018 biletleri


Bu yaz Rusya'da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası için futbolseverleri şimdiden büyük heyecan sardı. Çok büyük ilginin beklendiği Dünya Kupası'nda bilet talepleri ise şimdiden başladı. FIFA açılış ve final maçları için talep edilen bilet rakamlarını basın açıklamasıyla duyurdu. 

FIFA'dan yapılan açıklamaya göre; 2018 Dünya Kupası açılış maçı için 150.000, final karşılaşması için 300.000'den fazla bilet talep edildi. Toplam başvurunun ise 3.5 milyon olduğu açıklandı. 
 

2018 Dünya Kupası'na hangi ülkeler katılacak?


D Grubu'ndaki birincilik mücadelesinin galibi Sırbistan oldu. Son müsabakalar öncesi bir puan farkla lider olan Sırbistan, ağırladığı Gürcistan'ı 1-0 yendi. 21 puanla grubu ilk sırada bitiren Sırbistan, 2018 Dünya Kupası'na katılma hakkını elde etti.
Deplasmanda Galler'i 1-0 yenen İrlanda Cumhuriyeti ise D Grubu'nu 19 puanla 2. sırada tamamladı ve play-off oynamaya hak kazandı. 

I Grubu'nda ağırladığı Kosova'yı 2-0 yenen İzlanda, 2018 Dünya Kupası'na adını yazdırdı. Tarihinde ilk kez Dünya Kupası'na katılma hakkı elde eden İzlanda, bir milyondan az nüfusa sahip olup finallere kalan ilk ülke oldu. Hırvatistan ise deplasmanda Ukrayna'yı 2-0 yenerek play-off hakkı elde etti. Türkiye ise konuk olduğu Finlandiya ile 2-2 berabere kaldı ve grubu 4. sırada tamamladı.

G Grubu'nda yerlerini daha önce garantileyen ve finallere adını yazdıran İspanya deplasmanda İsrail'i, ikinci sırayı garantileyip play-off oynayacak İtalya ise konuk olduğu Arnavutluk'u 1-0 yendi.

Dünya Futboluyla ilgili tüm gelişmelere Dünyadan Futbol sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.