comScore

Beşiktaş Beşiktaş

2 Ocak Pazartesi AMK Manşet Beşiktaş Haberleri

02 Ocak 2017, Pazartesi 11:52
2 Ocak Pazartesi AMK Manşet Beşiktaş Haberleri

2 Ocak Pazartesi günü Beşiktaş haberleri ile ilgili aradığınız tüm gelişmeler burada. AMK Gazetesi'nde 2 Ocak Pazartesi günü çıkan Beşiktaş haberleri.

FutbolArena - Beşiktaş ile ilgili 2 Ocak AMK Manşet Haberlerinde neler var? İşte o haberler:
 

Beşiktaş, Sobol'u transfer edecek mi?


Beşiktaş ile yarım sezonluğuna kiralık olarak prensipte anlaştığı iddia edilen Ukraynalı sol bek Eduard Sobol hakkında kafa karıştıran açıklamalar geldi. Bonservisi Shakhtar Donetsk'te olan 21 yaşındaki savunmacının kiralık forma giydiği bir diğer Ukrayna ekibi Zorya Luhansk'ın Genel Direktörü Sergey Rafailov, “Beşiktaş'ın ilgisini duydum ama son durum ne bilmiyorum. Gelişmeleri ben de basından takip ediyorum” diye konuştu. Sobol da transferi hakkında bir bilgisi olmadığını ve haberi internetten öğrendiğini söyledi.

Shakhtar'ın sezon başında Zorya'ya kiraladığı Sobol, bu sezon Fenerbahçe'ye karşı Avrupa ligi'nde iki kez forma giydi. Genç savunmacı geçen ekim ayında A Milli Takımımıza karşı 90 dakika süre aldı.
Beşiktaş, Şenol Güneş liderliğinde kazanılan şampiyonluğu devamlı hale getirmek için düğmeye bastı. Mevcut ekonomik şartlar çerçevesinde sürekli kupalar kazanacak bir sistem oluşturmak isteyen siyah-beyazlılar, işe başladı.
 

Beşiktaş'ın transfer çalışmalarında son durum


Kulübün Basın Sözcülüğünü de yürüten, Altyapı, Yapılanma ve Scouting'den Sorumlu Yönetici Metin Albayrak,yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Babadan oğula yönetici Albayrak'a göre Beşiktaş'ın kurtuluşu kendi evlatlarında:

“Geçmişimizdeki büyük başarıları kendi yetiştirdiğimiz oyuncularımızla elde ettik. Beşiktaş, ne zaman diğer kulüpler gibi oldu, o zaman başarısızlaştı. Futbolu yeniden yapılandırıyoruz. Taşıma suyla değirmen dönmüyor. İyi futbolcu getirmek büyük paralar istiyor. Ekonomik şartlar belli. Altyapıda fiziki şartları yeniledik. Yapmamız gereken, farklı yaş gruplarından oyuncuların en iyi şekilde gelişimlerini sürdürmek. Çocuklarımıza laik, Beşiktaş eğitimi veriyoruz. Bütün Beşiktaşlıların gurur duyacağı ‘Beşiktaş Akademisi'ni kuruyoruz. Soyunma odalarını, duvarları geçmişte altyapımızdan çıkmış ve başarılı olmuş isimlerin fotoğraflarıyla donatarak, ‘siz de başarabilirsiniz' mesajı vermeye çalışıyoruz. Hedef, 3-6 yıl içinde altyapıdan sonuç almak. Her sene şampiyonluk kovalamak. Avrupa'da kupa kaldırmak. Bu hedeflere kendi çocuklarımızı hazırlayabilmek çok önemli. Eski oyuncumuz Gökhan Keskin, altyapının başında.”

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)