comScore

2. Lig'de skandal! Kornere çıkan topa gol kararı verildi

19 Mart 2017, Pazar 23:21
2. Lig'de skandal! Kornere çıkan topa gol kararı verildi

TFF 2. Lig'de Konya Anadolu Selçukspor - Fatih Karagümrük maçında inanılmaz bir hakem hatası yaşandı.

FutbolArena - TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta 28. hafta maçında 28. hafta müsabakasında Konya Anadolu Selçukspor sahasında kümede kalma mücadelesi veren Fatih Karagümrük'ü ağırladı. 

Maçta hakem Levent Balcı'nın verdiği gol kararı büyük tartışma yarattı.


Konya Anadolu Selçuklu - Fatih Karagümrük maçında verilen gol kararı


Maçın henüz 2. dakikasında Eren Taşkın ve 7. dakikasında da Muhammed Akarslan'ın attığı gollerle 2-0 öne geçen Fatih Karagümrük, 30. dakikada yaşanan pozisyonda kornere giden topta gol şoku yaşadı. 
Maçın 2. yarısında da bir penaltı kazanan Konya Anadolu Selçuklu 72. dakikada Eren Açıkgöz ile durumu 2-2'ye getirdi. Mücadelenin 86. dakikasında ise Ali Dere takımının 3. golünü atarak skoru 3-2 olarak belirledi. 

Bu sonucun ardından Konya Anadolu Selçuklu puanını 38'e yükseltirken 8. sıraya çıktı. Fatih Karagümrük ise 26 puanla 16. sırada kaldı.


Fatih Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın Konya Anadolu Selçuklu maçı sonrası ne dedi?


Maçın ardından DHA'ya röportaj veren Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın, hakem kararına isyan ederken, "30 yıldır bu işin, 10 yıldır da Karagümrükspor'un içerisindeyim. Hayatımda böyle skandal bir maç yönetimi görmedim. Bu hakem bir daha maç yönetirse, Türkiye'de futbol konuşmanın bir anlamı kalmamıştır. Kendi gözünün önünde olan pozisyon için yardımcının kararına uyma ihtiyacı hissediyor. Aleyhimize verdiği penaltı kararı da tam bir skandal. Biz bu ligde hayatta kalma mücadelesi veriyoruz. Neden bizim yolumuza taş koymaya çalışıyorlar? Şimdi Anadolu Selçukspor'dan pozisyonun görüntülerini istedik. Onlar da bize bu konuda yardımcı olacaklarını söylediler. MHK Başkanı Sayın Yusuf Namoğlu, görüntülerin inceleneceğini dile getirdi. Bekleyip, kararı göreceğiz." şeklinde konuştu.


Fatih Karagümrük Kaptanı Erdinç Çepoğlu'nun hakem isyanı


Karagümrük'ün takım kaptanı Erdinç Çepoğlu da twitter adresinden hakem kararlarına isyan ederken, "Bir maç ancak böyle katledilir. Konya Anadolu Selçuklu - Karagümrük maçında yapılan hakem hatalarının incelenmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Kornere çıkan topu gol verip göbeğe çarpan topu penaltı verip rakibin taça attığı topu aleyhimze veren hakemlere daha maç vermeyin." şeklinde tweet gönderdi.

 

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!