comScore

(15 Temmuz) sela ne zaman okunacak? 15 Temmuz sela vakitleri ve saatleri - 15 Temmuz sela saati

15 Temmuz 2018, Pazar 01:01
(15 Temmuz) sela ne zaman okunacak? 15 Temmuz sela vakitleri ve saatleri - 15 Temmuz sela saati

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde 15 Temmuz'da sela ne zaman okunacak diye merak edenler için açıklama yapıldı. 15 Temmuz günü 90 bin camide eş zamanlı olarak 1 defa sela okunacak. 15 Temmuz sela saati kaçta? 15 Temmuz'da sela ne zaman okunacak? sorularına yanıt arayanlar için detaylar haberimizde. 

FutbolArena - Bugün 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü. Bu vesileyle 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. 15 Temmuz darbe yıldönümünün gecesinde vatandaşlar 15 Temmuz'da sela ne zaman okunacak? diye merak etmeye başladı. Peki 15 Temmuz'da sela ne zaman okunacak? 15 Temmuz sela saati kaç? 15 Temmuz sela ne zaman? 15 Temmuz'la ilgili merak ettiğiniz detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz. 

Dün gerçekleştirilen bir diğer etkinlik de yaz Kuran kursu öğretici, öğrenci ve velilerinin katılımıyla düzenlenen “Şehitlerimizi anma özel programı” oldu. Diyanet'in talimatıyla, 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece (yarın) saat 00.13'te 90 bin camide eş zamanlı olarak bir defa sela okunacak. Camiler sabah namazına kadar açık tutulacak. 

15 Temmuz darbesi nasıl oldu?


15 Temmuz darbe günü Karar gazetesinin hazırladığı haber şu şekilde: İki yıl önce bugün, 15 Temmuz'da, Türkiye siyasi tarihinin en ağır saldırısı yaşandı. Tarih yapıcı milletimiz, Anadolu'daki bin yılı boyunca hiç tanık olmadığı, en alçak ihanet girişimi ile karşı karşıya kaldı. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üzerinden ülkemize açık bir saldırı yapıldı. Elli yıl boyunca Batılı istihbarat teşkilatları tarafından devlet içine yerleştirilen bir terör örgütü, Türkiye Cumhuriyeti'ni rehin almaya çalıştı. Karar'ın derlediği habere göre, Hedef; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirip, devleti işlemez hale getirmek, ardından milleti birbirine kırdırmak ve Türkiye'yi parçalamaktı. Türkiye, darbe görünümlü işgal ve iç savaş senaryosu ile yüz yüze kaldı. Birinci Dünya Savaşı'nda Osmanlı'nın parçalanması gibi bir yok oluşa mahkum edilmek istendi. Suriyeleştirme süreci başlatılıp, FETÖ üzerinden “Türkiye cephesi” açılacaktı

15 TEMMUZ MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"