comScore

15 Eylül altın çeyrek altın fiyatları ne kadar? 15 Eylül çeyrek altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar oldu?

15 Eylül 2018, Cumartesi 10:26
15 Eylül altın çeyrek altın fiyatları ne kadar? 15 Eylül çeyrek altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar oldu?

Çeyrek altın bugün ne kadar? Çeyrek altın 2018 ne kadar oldu? Altının gram fiyatı düştü mü? Altın alacakların dikkatine! Güncel altın fiyatları ve çeyrek altın ne kadar oldu? sorusuna yanıt arayanlar için tüm gelişmeler haberimizin devamında.

15 Eylül altın çeyrek altın fiyatları ne kadar? 15 Eylül çeyrek altın ne kadar? Güncel altın fiyatları. Çeyrek altın ne kadar oldu? Son  aylarda döviz kuru Dolar ve Euro'da yaşanan yükselme altın fiyatlarını da etkilemiş durumda. En çok birikim amaçlı alınan çeyrek altın fiyartı oldukça yükselmiş durumda. Vatandaşlar internet ortamında en çok çeyrek atın ne kadar? altın fiyatları ne kadar? 15 Eylül Cumartesi altın ve çeyrek altın ne kadar? sorularına yanıt arıyor. Altın ve çeyrek altın fiyatları, kapalıçarşı altın ve çeyrek altın fiyatları haberimizde.


15 Eylül Cumartesi altın ve çeyrek altın fiyartları (Kapalıçarşı altın çeyrek altın fiyatları)


Son aylarda döviz kurunda yaşanan dalgalanma ve yüksek artış altın ve çeyrek altın fiyatlarına da yansımış durumda. Altın ve çeyrek altın araması internette oldukça sık yapılmakta. Altın birikimi olan yada altın borçlanan vatandaşlar internette en çok çeyrek altın ne kadar? altın fiyatları, altın ve çeyrek altın bugün ne kadar? gibi aramalar gerçekleştiriyor.

Altın fiyatları geçtiğimiz haftaya göre düşüş içerisinde. İşte güncel altın fiyatları;
ÇEYREK ALTIN: 388 TL

YARIM ALTIN: 776 TL

TAM ALTIN: 1,548 TL


 

Altın ne zaman alınır?


Finans sisteminin çöktüğü dönemler bir çok farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Yakın zaman diliminde en yakın örneğini 2007'de ABD'de Mortgage sisteminin çökmesiyle başlayan daha sonra 2008'de bankacılık krizine dönüşen ve 2009'da küresel bir finans krizinin yaşandığı dönemde,  Altına karşı olan talebin nasıl arttığına şahit olduk. Siyasi ve politik gerginliklerin en noktasına ulaştığı veya gelişmiş ülkelerin bir biriyle olası savaş veya savaş durumu yine jeopolitik riskler neticesinde Dolar'dan sonraki en büyük güvenli liman olan Altına olan talebi arttıracaktır. Bu tip küresel krizlerde ülkelerin merkez bankaları ani olarak aksiyon alırlar. Finansal sisteme likidite sağlamak için Dolar veya Euro gibi kağıt para basılarak piyasaya para pompalanır. Eğer merkez bankaları bastıkları paraları tekrardan geri toplamazsa paraya olan güven azalacağından dolayı, piyasalara bırakılan her fazla para enflasyon baskısı yaratarak fiyatların yükselmesine sebebiyet verecektir. Dolayısıyla bu durum Altına olan talebi artırır ve Altın fiyatlarında yükseliş kaçınılmaz olur.

FutbolArena akşam haberleri turu (22 Mayıs 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.