comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

''10 kişilik rakibine sadece tek pozisyon üretti''

12 Şubat 2017, Pazar 10:48
''10 kişilik rakibine sadece tek pozisyon üretti''

Vatan Gazetesi yazarı Güntekin Onay Fenerbahçe'nin 10 kişi kalan Bursaspor'a karşı sadece tek pozisyon üretebildiğini yazdı.

FutbolArena - Vatan Gazetesi yazarı Güntekin Onay Fenerbahçe'nin 10 kişi kalan Bursaspor'a karşı sadece tek pozisyon üretebildiğini yazdı.

Güntekin Onay'ın Bursaspor - Fenerbahçe karşılaşması yazısı


''Bursaspor, abartılı bir sertlikle başladı maça. Bu anlayış ilk 20 dakikada 3 sarı kart getirdi ev sahibi ekibe. İlk 45 dakikada sahada futbol yoktu. Bir mücadele oyunu izledik. Öyle ki 2 takımın da Sow'un penaltı vuruşu dışında 3 direğin arasına isabet eden şutu yoktu. Pozisyonsuz maçta bol itiş kakış vardı. Bursaspor ilk yarıda 13 kez faul yaptı ve bir anlamda bu sert oyunun bedelini de 10 kişi kalarak ödedi. 

Fenerbahçe geçtiğimiz maçlardan farklı olarak Lens'i ağırlıklı olarak sol kanatta oynattı. Aatif ilginçtir merkezde kaldı ve Sow ağırlıklı olarak sağda görev yaptı. Bu 3'lü sürekli olarak alan değiştirerek Bursa savunmasının dengesini bozmaya çalıştı. 
Fenerbahçe , 2. yarıda 10 kişi oynayan rakibi karşısında doğal olarak topa daha fazla sahip olan taraftı. Burada önemli olan ikinci golü bulup Bursa'nın gardını tamamen düşürmekti.

Alper'in kişisel gayretiyle bu şansı yakalayan sarı-lacivertliler, 56'da fişi çekme şansını kullanamadı. Alper, F.Bahçe takımının dün akşam en çok göze batan oyuncusu oldu. Çok topla buluştu ve çalıştı. Alper dışında en etkili isim olarak gözüken Lens, Bursa savunmasını zorlamakla birlikte çok top kaybı yaptı ve genel anlamda kendi çizgisinin altındaydı. Bursa ise maç tek farkla devam ettiği sürece puan için şansı olduğunun bilinciyle hareket etti. Kendi yarı sahasında bekleyip kontrataklar ile veya duran toplarla beraberlik aradı. 

11'E 10 DA ÜRETEMEDİ
Fenerbahçe 'NİN kredisi yok. O yüzden iyi futboldan öte bir galibiyet serisine ihtiyacı var. Bu kabul edilebilir bir durum ancak Advocaat, 10 kişi oynayan bir rakip karşısında 2. devre bazı hamlelerle daha ofansif bir kurguya dönebilirdi. İkinci golü bulacak arayışlar olmayınca da son bölümde tedirginlik yaşadı ve kalesinde golü gördü. 

10 kişilik takıma karşı geçen hafta korner atmadan maçı bitiren F.Bahçe dün de 10 kişilik rakibe karşı 1-0 önde oynamasına rağmen sadece tek pozisyon üretti. Akan oyunda pozisyon üretememe sorunu çok belirgin. Rakibin, devrenin tamamını 1 kişi eksik oynaması göz ardı edilecek bir durum değil. sarı-lacivertli ekibin çoktan maçı koparması gerekiyordu.''


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)