comScore

(10) Ekim Ankara Katliamı'nda ne oldu?10 Ekim Ankara Katliamı görüntüleri İZLE (Ankara Katliamı nedir?)

10 Ekim 2018, Çarşamba 11:38
(10) Ekim Ankara Katliamı'nda ne oldu?10 Ekim Ankara Katliamı görüntüleri İZLE (Ankara Katliamı nedir?)

10 Ekim Ankara Katliamı unutulmadı. 10 Ekim Ankara Katliamı günü 10 Ekim Ankara Katliamı twitter'da TT olurken, 10 Ekim Ankara Katliamı günü ile ilgili binlerce paylaşım yapıldı. 10 Ekim Ankara Katliamı gününü tekrar hatırlamak isteyenler için 10 Ekim Ankara Katliamı görüntüleri ve 10 Ekim Ankara Katliamı'nda ne oldu? sorusuna haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

Bugün 10 Ekim 2018 Ankara katliamı günü! 10 Ekim Ankara Katliamı gününde 10 Ekim Ankara Katliamı günü twitter'da en çok konuşulanlar listesine girdi. 10 Ekim Ankara Katliamı gününü unutmayan vatandaşlar twitter'da 10 Ekim Ankara Katliamı günü ile ilgili paylaşımlar yapıyor. Peki 10 Ekim Ankara Katliamı nedir? 10 Ekim Ankara Katliamı'nda ne oldu? 10 Ekim Ankara Katliamı görüntüleri var mı? 10 Ekim Ankara Katliamı görüntüleri izlenir mi? 10 Ekim Ankara Katliamı ile ilgili merak ettiğiniz tüm gelişmelere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

10 Ekim'de 103 kişinin ölümüne neden olan Barış Mitingi'ne yönelik bombalı saldırıda, sadece Veysel'i değil; 30 yıllık eşi İbrahim Atılgan'ı da kaybetti. “Her gidişimde orada bir oyun oynanıyormuş, film seyrediyormuşum gibi hissediyordum” dediği duruşmalar neticesinde adalet gelse bile, “Artık çocuğuna eşine kavuşamadıktan sonra, her şey boş” diyor...

10 Ekim Ankara katliamı nedir?


10 Ekim'de DİSK, KESK, Türk Tabipleri Birliği, TMMOB, HDP ve pek çok sivil toplum örgütünün katılımıyla Barış Mitingi düzenlendi. Fakat yürüyüş başlamadan yürüyüş alanına kortej hâlinde ilerleyen grupların bulunduğu Tren Garı kavşağında, 3 saniye arayla 2 patlama gerçekleşti.[5] Patlamanın ardından ambulanslardan önce polis meydana ulaştı. Meydandaki herkesi alandan çıkartmaya başlayınca yaralılara yardım etmek isteyen göstericiler, engellendikleri için polisi protesto etti. Bunun üzerine polis gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Saldırı sonrası RTÜK tarafından yayın kuruluşlarına geçici yayın yasağı getirilmiştir ve internet servis sağlayıcıları tarafından bazı sosyal medya (Twitter, Facebook) sitelerine erişim engeli uygulanmıştır
 

10 Ekim Ankara katliamı görüntüleri


Emek, Barış, Demokrasi Mitingi'ne Türkiye'nin farklı illerinden katılımlar oldu. Katılımcılar mitingin yapılacağı Sıhhiye Meydanı'na gitmeden önce Ankara Garı önünde toplanma kararı aldı. Kalabalık toplandıktan sonra saat 10.04'te, 3 saniye arayla iki patlama gerçekleşti. Patlamalar iki trafik ışığının arasında ve Gar'ın önündeki alt geçidin iki yanında EMEP, HDP, SGDF pankartlarının olduğu yerde gerçekleşti.HDP'den Sırrı Süreyya Önder, bu iki patlama kadar güçlü olmayan üçüncü bir patlamanın da gerçekleştiğini bildirdi.Patlamalar sonucunda iki eylemcinin yanı sıra 107 kişi hayatını kaybederken 500'ün üzerinde kişi yaralı olarak kurtuldu. Patlama alanında bulunan Türk Tabipleri Birliği yöneticisi Hande Arpat, alana ambulanslardan çok çok önce çevik kuvvet polislerinin girdiğini ve hayati tehlikesi olan ağır yaralı insanlara müdahale eden sağlıkçılara, yaralılara ve ölülere biber gazı ile saldırarak insanların canına kast edildiğini ifade etti. (Vikipedi)

GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.