comScore

Galatasaray Galatasaray

Üç büyüklerden en iyisi hangisi?

27 Eylül 2016, Salı 22:15
Üç büyüklerden en iyisi hangisi?

Geride kalan 5 haftada üç büyüklerin en iyisi hangisiydi? İstatistikler açıklıyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2016-2017 sezonunun ilk 5 haftası geride kalırken, üç büyüklerin performansı yorumlanıyor. Peki istatistikler ne diyor? Bu üç takım arasında en iyisi hangisi?

EN GOLCÜ TAKIM BEŞİKTAŞ! 
Ligin ilk 5 haftasında 13 gol ile 3 büyükler arasında en çok gol atan takım Beşiktaş oldu. Galatasaray 10 gol atarken, Fenerbahçe 9 gol atabildi.

7 golle en çok gol yiyen Fenerbahçe olurken onu 6 gol ile Beşiktaş takip etti. Galatasaray ile 4 golle üç büyükler içinde en az gol yiyen takım oldu.

EN ŞUTÖR GALATASARAY

3 büyükler arasında 77 ile en çok şut çeken takım Galatasaray, 31 kez ile en çok isabetli şut çeken takım da Galatasaray. 2. Fenerbahçe, Beşiktaş'tan çok şut atmasına rağmen, Beşiktaş'ın şutları Fenerbahçe'den daha çok çerçeveyi bulmuş. Beşiktaş üç büyükler içinde en az şutu atarak en çok golü atmış durumda. Bu siyah beyazlıların bitiricilik konusunda rakiplerine kurduğu üstünlüğü de açıklıyor.

EN İYİ PASÖR DE GALATASARAY

Süper Lig'de topa sahip olma oranı en yüksek takım ve en çok pas yapan takım da Galatasaray. Beşiktaş, Galatasaray'ı pas konusunda takip ediyor ve 2. sırada bulunuyor.

EN ÇOK KORNER KULLANAN TAKIM DA GALATASARAY

Üç büyükler arasında 32 kez ile en çok korner kullanan takım da Galatasaray. 2. Beşiktaş 27, 3. Fenerbahçe 22 korner kullanmış durumda.

FENERBAHÇE ÇOK OFSAYTA DÜŞÜYOR

Üç büyükler arasında Fenerbahçe'nin ofsayta düşme sayısı dikkat çekiyor. Galatasaray ve Beşiktaş 7'şer kez ofsayta düşerken Fenerbahçe 2 rakibinin 2 katı tam 14 kez ofsayta düşmüş durumda. 


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.