comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor stadı ne zaman açılacak?

16 Mart 2017, Perşembe 18:21
Yeni Malatyaspor stadı ne zaman açılacak?

Yeni Malatyaspor'un yeni stadında artık son aşamaya gelindi...

FutbolArena - TFF 1. Lig'de zirvede yer alan ve Süper Lig'e yükselme hesapları yapan Yeni Malatyaspor'da, yeni stadyum konusunda da son aşamaya gelindi. 


Yeni Malatyaspor'un yeni stadı Malatya Arena ne zaman açılacak?


Bir süredir maçlarını Malatya dışında oynamak zorunda kalan Yeni Malatyaspor'un yeni inşaatı Mart ayı sonunda bitecek. Zemin iyileştirme çalışmaları bir haftadır devam ederken, soyunma odaları, kulübeler, kale direkleri, iç dizayn gibi hemen her konu tamamlandı. 

Son olarak Federasyonun taleplerini karşılamak için uğraş veren yüklenici firma Mart ayının sonunda stadın geçici kabulünü yapacak. 


Caner Arıcı Yeni Malatyaspor - Manisaspor maçında oynayacak mı?


Öte yandan hafta sonu oynanacak olan Manisaspor maçı hazırlıklarını da sürdüren Yeni Malatyaspor'da teknik direktör İrfan Buz futbolcusu Caner Arıcı ile arasında geçen konuşmayı paylaştı. Buz, “Caner bana geldi ve ‘her ne pahasına olursa olsun bu hafta oynamak istiyorum' dedi. Çekilen MR'ında yırtık olduğu tespit edildi ama buna rağmen Caner oynamak istiyor. Önemli olan oynayıp, oynamaması değil. Benim için önemli olan Caner'in olaya bu şekilde yaklaşmasıdır. Bu futbolcular benim gönlümde şampiyon olmuşlardır. Caner bugün idmana çıktı. Kulüp sağlık ekibiyle görüştüm, bana Caner'in oynamasının ilerisi için herhangi bir risk doğurmayacağını söylediler. Oynamak isteyen futbolcuyu tutamazsınız. Caner arkadaşımızın bu özverili yaklaşımı beni çok mutlu etmekle beraber, duygulandırdı da aynı zamanda. İşte soruyorlar ya bu takımın başarısının sırrını, işte en güzel cevap” dedi.

FutbolArena haber turu (16 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.