comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Ersun Yanal gider mi, ya da gönderilir mi?

28 Kasım 2016, Pazartesi 17:16
Trabzonspor'da Ersun Yanal gider mi, ya da gönderilir mi?

Trabzonspor eğer Ersun Yanal'ın görevine son verirse 2 yıllık kontratı gereği tecrübeli teknik adama yüklü bir ödeme yapacak. UEFA ile yapılan anlaşmaysa bu kararı oldukça zor kılıyor.

FutbolArena Özel - Trabzonspor ligin 12. haftası sonunda 7 puanda kalınca Teknik Direktör Ersun Yanal istifa eder mi ya da yönetim Yanal'ın görevine son verir mi sorusu akıllara geldi.

Kötü sonuçların ardından Trabzonspor'la 2 yıllık sözleşmesi bulunan Yanal'ın istifası şimdilik gündemde değil. Yanal'ın istifa etmesi de beklenmiyor. Çünkü Yanal'ın elinde toplamda 3 milyon 250 bin EURO'luk bir sözleşme var.

UEFA İLE MALİ ANLAŞMA YAPILDI 

UEFA ile Finansal Fair Play konusunda anlaşan Trabzonspor, anlaşma şartları gereği takım bütçesini UEFA'nın istediği seviyede tutmak zorunda. Bordo-mavili kulüp eğer UEFA şartlarına uymazsa Avrupa Kupaları'ndan men edilebilir. Bu risk nedeniyle takım bütçesini UEFA'nın istediği şekilde düzenleyen Trabzonspor, bir teknik adam operasyonu yaparsa bu UEFA anlaşmasını tehdit edebilir.

Bu şartlar altında Trabzonspor Yönetimi, sonuçlar kötü gelmeye devam ederse Ersun Yanal'ın görevine 2 yıllık anlaşma bedelini ödeyip son verir mi? 

YANAL'IN GÖREVİNE SON VERMEK 3.2 MİLYON EURO 

Yanal'la bu sezon için 1 milyon 450 bin gelecek sezon için 1 milyon 800 bin Euro'ya anlaşan Trabzonspor Yönetimi, tecrübeli teknik adamın görevine son verme kararı alırsa Yanal'ın bu güne kadar aldığı para da dahil olmak üzere toplam 3 milyon 250 bin EURO ödemek zorunda kalacak.

UEFA ile yapılan Finansal Fair Play anlaşması göz önünde bulundurulduğunda Trabzonspor'un Yanal'ın görevine son vermesi oldukça zor görünüyor.


Trabzonspor'da Ersun Yanal istifa etti mi?


Trabzon yerel medyasında Yanal'ın istifasını sunduğu ancak yönetim tarafından kabul edilmediği iddia edildi. 

FutbolArena'nın konuyla ilgili yaptığı araştırmada ise böyle bir durumun olmadığı ortaya çıktı. Yanal istifasını sunmadı. Aksine istifa etmeyi de düşünmeyen tecrübeli teknik adamın planlarının uzun vadeli olduğu öğrenildi.  Yanal'a göre mevcut kadro yetersiz. Başarısızlığın temel sebebi de kadro yetersizliği. 

Devre arası ve gelecek sezon için yapılacak takviyelerle uzun vadede başarılı olunacağına inanıyor. 


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.