comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Moussa Sow'un dizleri için 'bitik' denmişti

29 Kasım 2016, Salı 10:49
Moussa Sow'un dizleri için 'bitik' denmişti

1 yıl ardan sonra Fenerbahçe'ye dönen Sow, attığı jeneriklik gollerle ülke gündeminde. Sow için Fenerbahçe'nin eski doktoru “dizleri bitik” demişti.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'nin 2011 yılında 10 milyon Euro bedelle Lille'den transfer ettiği Moussa Sow, takımın en önemli silahları arasında yer alıyor. Senegalli oyuncu bu sezon Manchester United ve Çaykur Rize'ye attığı jeneriklik röveşata golleriyle gündeme damga vurdu. 

DİZLERİ BİTİK DENMİŞTİ

Fenerbahçe'ye 2011'de gelen Sow için kulübün eski doktoru Ertuğrul Karanlık, oyuncunun her iki dizinde de kalıcı sakatlıklar bulunduğunu iddia etmişti. Karanlı “transfer edildiği dönem sağlık kontrolüne gidildiğinde MR'ı çekilmedi. Sonrasında Beşiktaş maçını oynadık. Sow ağrıları olduğunu söyleyince ben de MR'ını çektirdim. Her iki dizindeki MR sonuçlarını gördüğümde şoke oldum. Ben ne Fenerbahçe ne Sow'un zarar görmesini istemem ama Sow'un dizleri çok vahim” demişti.

FENERBAHÇE SOW'U TAM 17 MİLYON EURO'YA SATTI

2012'de “Sow'un dizleri çok vahim” diyen kulüp eski doktoru Ertuğrul Karanlık'ın bu açıklamalarının üzerinden tam 4 yıl geçti. “dizleri çok vahim” denen Sow, geçen yıl tam 17 milyon Euro bedelle Birleşik Arap Emirlikleri'nin Al-Ahli takımına gitti. 

Birleşik Arap Emirlikleri'nde 1 yıl oynayan Sow, Fenerbahçe isteyince geri döndü. Tekrar takımın değişmezleri arasına girdi. Attığı jeneriklik gollerle hani “dizleri çok vahimdi” dedirtti.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.