comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mehmet Demirkol, Aboubakar'ın sorununu açıkladı

16 Ekim 2016, Pazar 10:06
Mehmet Demirkol, Aboubakar'ın sorununu açıkladı

Mehmet Demirkol, Aboubakar'ın neden Cenk Tosun ve Mario Gomez'in gerisinde kaldığını açıkladı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında Beşiktaş deplasmanda Kayserispor'u 1-0 mağlup ederken, Aboubakar kaçırdığı net gol şansı nedeniyle eleştirilere maruz kaldı.

MEHMET DEMİRKOL'DAN ABOUBAKAR TESPİTİ
Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, kaleme aldığı köşe yazısında Vincent Aboubakar'ın neden Cenk Tosun ve Mario Gomez'in gerisinde kaldığını açıkladı.

İşte o yazı:

"İki takımın diziliş aritmetiği orta sahayı Beşiktaş'a veriyordu. Sahaya yansıyan da bu oldu. Hakan Kutlu Galatasaray maçında olduğu gibi 4 forveti Beşiktaş karşısında sahaya sürdü.

Umut ve Welliton'u, Nakoulma ve Deniz'le iki kanattan destekleyen gerçekten hızlı ve yıpratıcı bir hücum gücü bu. Ancak onları besleyecek bir orta sahaları yoktu. Beşiktaş'ın Atiba ve neredeyse iki iç oyuncusu gibi oynayan Necip ve Tolgay'la bu alanı kaplamaları işi Kayseri açısından daha da zorlaştırdı. En basit haliyle 2'ye 3 üstünlük Beşiktaş'ın işini kolaylaştırdı. Bu denemede Caner, Deniz'in tehditkar varlığına rağmen çok kolay çıktı. Çok doğru, çok kaliteli ortalarla 3 forvetini besledi. Talisca, Cenk ve özellikle Aboubakar'ın hamlığı ve görev paylaşımı çelişkisi olmasa ilk yarıdan oyunu bitirebilirlerdi. Çok kolay bir şekilde hem de.

"Şenol hocanın ikinci yarıya Aboubakar-Quaresma değişikliğiyle başlaması üzerine düşünmek lazım. Bu, özellikle Muammer'den dönen topu yine ona nişanlayan santrforu nasıl etkileyecek? İşte bunu merak ediyorum. Çünkü sorun asla servisle alakalı değildi. Son 3 maç yazımın başlığı olan santrfor sorunsalı, son vuruşla alakalıydı. Ve aynı zamanda Cenk'in Aboubakar'la oynarkenki oyunuyla Gomez'le oynarkenki oyununun aynı olmayışından. Cenk, Gomez'le oynarken bir destek santrfor olduğunu biliyor ve bu oyunu çok iyi oynuyordu. Vincent'la durum farklı oluyor. 

Taşları oturtan hamle Yani durum Quaresma'nın girmesini gerektirecek bir durum değildi. Ama Aboubakar'ın rehabilitasyonunu maç içinde değil hafta içinde yapmaya karar verdi hoca. Tolgay'ın yerine Ömer'in oyuna girişi ise taşları yerine oturttu. Ömer destek santrfor olma işini hakkıyla yaptı. Tabii ki konu topu içeri itemeyen Aboubakar. Fakat bu yapısal durumun da altını çizmek lazım."

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.