comScore

Galatasaray Galatasaray

Levent Nazifoğlu'ndan olay açıklamalar

18 Ekim 2016, Salı 14:01
Levent Nazifoğlu'ndan olay açıklamalar

Galatasaray Sportif AŞ yöneticisi Levent Nazifoğlu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da Sportif AŞ yöneticisi Levent Nazifoğlu, takımın son durumundan gündemdeki konulara kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Levent Nazifoğlu'nun basın toplantısında yaptığı açıklamalar şöyle:
"50 BİN ASLAN BEKLİYORUZ"

"Sezon başında herkesin kafasında soru işareti vardı. Fakat 7 haftada gördüğünüz gibi hiçbir sorunumuz yok. Takımda çok iyi bir kardeşlik var. Zaten bu puan durumuna da yansımış durumda. Trabzonspor maçında herkesin memnun olacağı bir takım izleyeceğiz. Trabzon maçları her zaman zor geçer, yine öyle olacak. Trabzonspor maçında 50 bin Aslanı TT Arena'da görmek istiyoruz. Çok koşacağız, iyi oynayacağız ve kazanacağız."

"DE JONG SAKAT DEĞİL"

"ABD Ligi'nin temposu buraya göre düşük. De Jong, ani bir şekilde gelince kaslarında sıkıntı oldu. Şu anda hazır durumda. Hocamız görev verirse şu anda forma giyebilecek düzeyde. Kesinlikle hiçbir sakatlığı yok. Fiziksel olarak hazır."

"SNEIJDER EN AZ 45 DAKİKA OYNAR"

"Oyuncuyu milli takıma gönderiyoruz, sakatlanıp dönüyor. Sonra milli takımlar hiç ilgilenmiyor. Sanki sokakta sakatlandı. ederasyonların bu konuda yardımcı olması lazım. FIFA'nın kuralı var ama öyle prosedürler var ki bıktırıyorlar. Sigthorsson'un bir ağrısı vardı ama o da halledildi bugün. Artık hocaya kalmış durumda her şey. Sneijder'in Trabzonspor maçında en azından 45 dakika rahat bir şekilde oynayabilecek duruma geleceğini düşünüyorum."

"KONGRE BİZİ ETKİLER"

"Burada bazı problemler var, biz kongreyi bekliyoruz. Eğer istediğimiz sonuç çıkmazsa biz kötü etkileniriz. Ben de şahsen Florya ve Riva'nın satılmasını istemem ama başka bir yol yok. Satılmasın diyenler bir yol göstersin. 1,5 milyar liraya gelen bir borç var. Kangren olmuş bir durumda. Bu paraların artık ödenmesi lazım. Karşı çıkmak yanlış."

"TRANSFER TEKLİFLERİ VAR"

"Bruma ve Muslera dışında başka oyunculara da teklif var. Gelsinler, yapsınlar teklifleri görelim. Bizden adam almak zor. Artık şampiyonluğa oynuyoruz ve hedefimiz Şampiyonlar Ligi. Çok iyi tekliflerin gelmesi lazım oyuncularımızı satmamız için. Transfer dönemi Ocak'ta olacak. Şu an beklemedeyiz. O zamana kadar değişiklikler olabilir. Sadece oyuncu almak için transfer yapmayacağız. Bize fayda sağlayacak, fiyatı uygun olan adam alacağız. Muslera ve Bruma'yı satmayı düşünmüyoruz. Teklifler geliyor ama şampiyonluk da çok önemli."

"LİG TV BİZİ DOĞRUYOR"

"Yayın ihalesi konusunda şahsi fikrim Fenerbahçe ile aynı. Bizim daha fazla pay almamız gerekiyor. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yayın hakkına katkısı büyük. Fakat saha içine bakıldığında bunun uygulanabilirliği yok. Yayıncı kuruluşla ilgili problemlerimiz var. Bizi resmen doğruyorlar. Orada 2 Beşiktaşlı yorumcunun olması yanlış. Oradaki bir arkadaş (Tümer Metin) Galatasaray düşmanıdır. Beşiktaş'a bir hata yapılınca defalarca konuşuluyor. Oranın değişmesi lazım."
 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.