comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Diego Ribas: 'Bu takımda bana yer yok'

29 Haziran 2015, Pazartesi 09:00
Diego Ribas: 'Bu takımda bana yer yok'

Emre'den sonra Diego krizi patladı.. 10 numara, Pereira'nın 4-4-2'sinin kurbanı olacağını düşünüyor.

Fenerbahçe'de 4 günlük hazırlıklıklar geride kalırken çalışmalarda en durgun gözüken isim Diego Ribas oldu...
 
Vitor Pereira ile tamamen kimlik ve kabuk değiştiren F.Bahçe'de yeni yapılanma sonrasında kafası karışan Diego'nun bu mutsuzluğunun altında ise Vitor Pereira'nın uygulayacağı sistem olduğu belirtildi. Portekizli teknik adamın kariyerinde genellikle 4-4-2'yi tercih etmesi, yapılan transferlerin de çift forvet ve iki kanat üzerine oluşması Diego'nun karalar bağlamasına yol açtı. İdmanlarda pek neşeli olmayan, arkadaşları ile pek diyaloğa girmeyen Brezilyalı, oldukça huzursuz.
 
GEÇEN YILI MUMLA ARATIYOR
 
Hatta geçen yıl idmanlardaki coşkusundan çok uzak gözüken 10 numaranın, yeni sezon ile ilgili sohbetlerde takım arkadaşlarına, "Bu hoca 4-4-2 oynatacaksa ben nerede oynayacağım" dediği ve bu düşünceyi bir türlü kafasından atamaması dikkat çekti. Arkadaşlarına dert yanan Diego'nun bu söyleminde Pereira'nın sisteminde oyun kurucuya yer olmayışı temel dayanak oluştururken, "Ben ne yapsam bu takıma giremem" diye düşünen Sambacı'nın mental olarak yıkıldığı ifade edildi.
 
4 FORVETİ NASIL KESERİM
 
Diego, Emenike, Sow ve Fernandao'nun yanısıra gelecek Luiz Adriano veya Van Persie transferlerinin şokunu yaşarken, "4 forvetten ikisi mutlaka oynatılır. Bu durumda ben kimi kesebilirim ki" diye dert yandığı da belirtildi. F.Bahçe'yle geçen sezon 3 yıllık sözleşme imzalayan Diego Ribas, Rize'deki saldırıdan sonra takımdan ayrılma noktasına gelmiş ancak Başkan Aziz Yıldırım'ın devreye girmesiyle takımda kalmıştı. Bu kez teknik kriz yaşayan Diego, sezon başlamadan F.Bahçe'den kopabilir.

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.