comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Güntekin Onay'dan Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçı fikstür tepkisi

26 Kasım 2016, Cumartesi 21:38
Güntekin Onay'dan Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçı fikstür tepkisi

NTV Spor yorumcusu Güntekin Onay, Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçının ardından bu karşılaşmanın Cumartesi oynanmasına tepki gösterdi. 

FutbolArena - Beşiktaş ile Medipol Başakşehir'in 1-1 berabere kaldığı maçın ardından NTV Spor'da Rıdvan Dilmen ile Güntekin Onay arasında fikstür diyalogu yaşanırken, Güntekin Onay Beşiktaş - Başakşehir maçının Cumartesi günü oynanmasının doğru olmadını söyledi. 

"BİR ÇOK TAKIM PAZAR GÜNÜ OYNUYOR."
Güntekin Onay, "Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçı Pazar günü oynanamaz mıydı? Şimdi önümdeki notlara bakıyorum. Çarşamba günü Şampiyonlar Ligi'nde oynayan takımların çoğu Pazar oynuyor. Basel, Arsenal, PSG, Napoli, Atletico Madrid, Benfica hep Pazar oynuyor. Federasyon bu konuda çok katı. Sonradan müracaat edince de kabul etmiyorlar. Olağanüstü bir hal olması gerekiyor." diyerek fikstür detaylarına sitem etti. 

Rıdvan Dilmen ise bu konuda kulüplerin hiç suçu olmadığının, fikstürün haftalar öncesinden belli olduğunu söylerken, "Şenol Güneş de ağlamasın, Advocaat da. Müracaat etmiyorlar, ağlıyorlar. Genelinde yanlış var." dedi. 

16 TAKIMDAN 7'Sİ CUMARTESİ GÜNÜ OYNADI

Öte yandan Şampiyonlar Ligi'nde Çarşamba günü maç yapan 16 takımdan Beşiktaş dahil 7 takım cumartesi ligde maça çıktı. 9 takım pazar ve pazartesi oynayacak.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.