comScore

Galatasaray Galatasaray

Roma, Sefa Akgün ve Yunus Akgün'ün peşinde

25 Mart 2018, Pazar 16:29

İtalya'nın Roma Kulübü'nde Sportif Direktör Monchi, Sefa Akgün ve Yunus Akgün isimlerini transfer gündemine aldı. 

FutbolArena Dış Haber - İtalya'nın Roma takımı sezon başında Altınordu altyapısında yetişen ve Medipol Başakşehir'den transfer ettiği Cengiz Ünder'den aldığı verim üzerine transferde gözünü Türkiye'ye çevirdi.

İtalyan ekibinde sportif direktör olarak görev yapan Monchi, Cengiz Ünder'den alınan verim sonrasında Türk yetenekleri araştırma kararı verdi. İtalyan basınında çıkan habere göre İtalyan Kulübü'nde sportif direktör Monchi U17 Milli Takımı genç yıldızları Sefa Akgün ve Yunus Akgün'ü izlemeye aldı.
Habere göre Roma Sportif Direktörü Monchi, Sefa ve Yunus Akgün'ü Finlandiya ile oynanan şampiyonada izlettiği belirtlidi.
 

Galatasaray, Cengiz Ünder'i transfer etmek istedi mi?


Cengiz Ünder'in Roma'da ilk dönemlerinde beklenen performansı sergileyememesi üzerine Galatasaray'ın kiralık olarak transfer edeceği iddiaları basında yer almıştı. Cengiz Ünder'in menajeri Ömer Uzun, FutbolArena'ya verdiği röportajda Galatasaray'ın böyle bir girişimi olmadığını belirterek, "Hayır, Galatasaray'dan devre arasında böyle bir talep gelmedi." dedi.


Cengiz Ünder'in bonservis bedeli ne kadar? Cengiz Ünder transfer olacak mı?


"Bu arada şunu da eklemek gerekiyor. Cengiz ile daha yeni beraberdim. Durumdan inanılmaz rahatsız. Çünkü bu konularla ilgili herkes bir şeyler söylüyor. Şu takım 100 milyon euro verdi, bu takım 150 milyon euro teklif etti. Şu takım istiyor, bu takım bilmem ne oluyor. Bunların hiçbiri doğru değil. Yaklaşık 4-5 senedir Cengiz'in temsilciliğini yapıyoruz. Biz zaten kariyerlerini hep beraber planlıyoruz. Bu konularla ilgili çok fazla konuşmuyoruz. Çünkü zamanı gelince zaten transfer oluyor,  açıklanıyor. Ama bizim dışımızda maalesef herkes bu konularla ilgili konuşuyor, rakamlar söylüyor. Biz de inanamıyoruz, Cengiz de inanamıyor. İnsanlardan bu haberlere itibar etmemelerini rica ediyorum."
 

FutbolArena akşam haberleri (21 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.
\"Galatasaray’da
Galatasaray’da Dursun Özbek’ten itiraf: \"Ders çıkardım\"
\"Fernando
Fernando Muslera, Galatasaray’ın tarihine geçti!
", "galatasaray/roma-sefa-akgun-ve-yunus-akgunun-pesinde-344689h/", "25 Mart 2018, Pazar 16:29", "1", "Galatasaray", "galatasaray"];hbr[1] = [350230, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/gs_haber_murat_ozaridan_duygusal_fatih_terim_ve_coskun_ozari_konusmasi8N.jpg", "GS Haber: Murat Özarı’dan duygusal Fatih Terim ve Coşkun Özarı konuşması", "Rahmetli Coşkun Özarı’nın oğlu Murat Özarı, Galatasaray’ın şampiyonuğu sonrasında duygusal bir konuşma yaptı. ", "
FutbolArena - Galatasaray’ın Süper Lig 2017/18 sezonunu şampiyon tamamlaması üzerinde rahmetli Coşkun Özarı’nın oğlu Murat Özarı, TV 8.5’te Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutlarken ayrıca duygusal bir konuşma yaptı. 
Murat Özarı, TV 8.5’te yayınlanan Survivor Ekstra programında Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutlayan Murat Özarı, Fatih Terim’in rahmetli babası Coşkun Özarı’nın öğrencisi olduğunu hatırlatarak duygusal bir konuşma yaptı. 
Murat Özarı programın açılış konuşmasına Fatih Terim’in rahmetli babası Coşkun Özarı’nın öğrencisi olduğunu hatırlatarak star verdi ve "Allah rahmet eylesin babam bu şampiyonluğu görüyordur. Ben Fatih Terim’i tebrik ediyorum ve bu şampiyonluğu babam Coşkun Özarı’ya hediye ediyorum. Bütün Galatasaray taraftarlarına hayırlı olsun." diye konuştu. 

FATİH TERİM NELER SÖYLEDİ?

Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılıyoruz. Kulübümüzün ekonomik olarak kazanma olasılığı yüksek. Bunların hepsini üst üste koyduğumuzda mutlu bir sahne ortaya çıkıyor. Bu da duyguların yükselmesine neden oluyor. Attığım tweet bir mesajdı. Buralarda biz zaten vardık. Buraları seviyoruz. Daha da önemlisi Galatasaray’a bir mesaj. Tamam Türkiye Ligi çok önem arz ediyor ama Avrupa bizim için daha önde. Orada alacağımız sonuçlar daha önemli ki Şampiyonlar Ligi de bunun en üst platformu. Galatasaray da oraya yabancı değil. O podyumda olmak istediğimizi ifade eden bir mesajdı. yanıtını verdi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.
", "galatasaray/gs-haber-murat-ozaridan-duygusal-fatih-terim-ve-coskun-ozari-konusmasi-350230h/", "21 Mayıs 2018, Pazartesi 19:44", "1", "Galatasaray", "galatasaray"];hbr[2] = [350228, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/mustafa_cengiz_uefadan_men_cezasi_gelecektiuT.jpg", "Mustafa Cengiz: ’UEFA’dan men cezası gelecekti’", "Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Süper Lig’de kazandıkları şampiyonluğun ardından kulübün mali yapısı, UEFA ile yapılan toplantılar ve transfere dair birçok konuda konuştu. ", "
FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, şampiyonluk sonrasında yaklaşan seçim öncesi ve UEFA ile ilgili son gelişmeleri aktardı. DHA’ya konuşan Mustafa Cengiz birbirinden önemli açıklamalar yaptı. 


"GİYDİĞİMİZ ATEŞTEN GÖMLEK HAFİF KALDI NAR-I CEHENNEM GİBİ OLDU"
Göreve gelmelerini ve 4 aylık hizmet süresinde adeta ateşten gömlek giydiklerini hatırlatan Başkan Cengiz, "Sanırım ateşten gömlek hafif kaldı Nar-ı Cehennem gibi oldu. Gerçekten Galatasaray’ın bugüne kadar biriken, ötelenen sorunları bir noktaya geldi. Buna enkaz da dememek gerek. Ciddi sorunlar yumağıydı, özellikle mali açıdan. Sportif sorunlar; doğru transferler yaparsanız, 3 aşağı 5 yukarı başarılı olursunuz. İdari açıdan belki yanlış personel tayinleri ya da yanlış işten çıkartmalar yaparsınız ama onu bir şekilde sağlıklı bir sistemiz varsa mutlaka yerine oturur sistem. Ama mali açıdan bir darboğaz, finans sarmalı içindeyseniz, faiz sarmalındaysanız giderek artan bu mali dar boğazla boğuşmak gerçekten ateşten gömlek olur.

"UYKUYU VE DİNLENMEYİ UNUTTUK"

Bu gömleği giydiğiniz anda da size uyku yoktur, uyumak yoktur. Biz yönetimimizdeki geçen bu 4 ayda, ki bu 4 ayı iş gününe getirdiğimizde çok kısa bir süre. Komprime olarak, sıkıştırılmış olarak çalıştık. Hemen hemen 24 saat çalıştık. Rüyalarımızı bile buna ayırdık. Gecenin 3’ünde, 4’ünde uyanıp mesajlar, raporlar yazdık. Çalışanlarımız bunu bilirler. Hangi saatte, nasıl uyanılıp nasıl çalışma olduğunu bilemedik. Çünkü bir sistemle karşılaşmadık. Belli bir sistemle, belli hücrelerin yok olması, işte o hücrelerin tamiri şeklinde bir şey değil. Kimse alınmasın bir önceki yönetim, onu da kastetmiyorum. Onlarda yıldan gelmiş bir sorunlar yumağı. Ülkenin içinde bulunduğu mali sorunlara bağlı faizlerin yüksekliğine bağlı bir sarmaldı. Bunun tümüyle halledilmesi belli bir zaman sürecek. Bu en az bu trendde gidersek yıllık 24 ay dolduğunda biz denk bütçeye ulaşacağımıza inanıyoruz. O zaman ateşten gömleği çıkartıp bahar gömleği giyeceğiz, mali açıdan konuşuyorum bunu. Sportif açıdan hep mutluluk gömleği giyelim ama mali açıdan ateşten gömleği çıkartacağımıza inanıyorum" dedi.

"SORUNLAR HALININ ALTINA SÜPÜRÜLMÜŞ AMA BU YÜKÜN ALTINDAN KALKACAĞIZ’’

Ötelenmiş sorunlarının çok olduğunu söyleyen Cengiz, "2015 yılından ötelenmiş, faiz değil bildiğiniz klasik ödememe emirleriyle karşılaştık. Haciz şeklinde hem de. Bin, 2 Bin, 10 Bin TL’lik onlarca şeyle karşılaştık. Bunu öneme almadık çok. Bu durum göreve geldiğimiz 3.5-4 aylık süreçte markaya daha doğrusu bize yapılacak olan mali desteklere köstek olurdu. Galatasaray’a zarar verirdi. Şu anda bile susma hakkımı kullanarak birçok şeyi söylemiyorum. Şunu anlatmak istiyorum. Ötelene ötelene bir öncekinden bugünlere gelmiş. Ben de aynı şekilde bunları ötelesem bir sonraki gelecek olan yönetimlerin önünden kalamayacak ciddi engeller teşkil eder. Kar topu gibidir, halının altına süpürdükçe o büyür ve ayağınıza takılıp öldürebilir bile. Bu nedenle biz bütün bunları tek tek temizliyoruz. Tek tek de temizlemeye devam ediyoruz. Fakat her an bir yerden bir şey gelebiliyor. Bir bakıyorsunuz, bir mail geliyor. Ekim ayında 650 bin Euro istenmiş üstüne faiz, hiç haberimiz yok. Bu bizim kayıtlarımıza girmemiş. Kasıt mı, kötü niyet mi bilmiyorum. Her şey iyi niyetli olarak görüyoruz ama 700 Bin Euro deyince geçemiyoruz. Bir profesörün yemek yemese ömrü boyunca biriktiremeyeceği bir para. Bütün bunlar bize yük, fakat Galatasaray bunun altından kalkacak güçte. Biz de yönetim olarak bunların altından kalkıyoruz ve camiaya layık bir şekilde mali durumu düzeltmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

"RİVA VE FLORYA’YI ELİMİZDEN ÇIKARTTIK"

Mustafa Cengiz, ’Galatasaray biliyorsunuz evini, barkını sattı amiyane tabirle’ diyerek, "Riva ve Florya bizim en önemli aktiflerimizden 2’siydi. Biz bunları elimizden çıkarttık. Belli bir kısmını harcadık bitirdik, belli bir kısım geliri de bekliyoruz.  Öyle çok yüksek bir gelir de bu şartlarda görünmüyor. Biz buna karşılık olarak Tekno Kent Projesi, Türkiye’de ilk defa bir spor kulübü tarafından uygulanan ve hükümet tarafından da kabul edilebilecek bir proje halinde. Resmi başvurumuzu yaptık. Sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Bey ile de görüştük. Onun da tam desteğini aldık. Bu seçimler sürecinde biraz bekleyecek ama, finalize olacağına inanıyoruz. Bu proje nedir. Özellikle gelişmekte olan ülkemizin donanım ve yazılımında alt yapı hazırlayan kurumlara devletin desteğidir. Tekno parklar yaratılıyor. Bunlar bir anlamda silikon vadisi oluyor" dedi.

"FLORYA VE RİVA’NIN YERİNE MUTLAKA BİZİM AKTİFLER KOYMAMIZ GEREKİYOR"

Sportif başarıları mali olarak taçlandırmaları gerekteğini söyleyen Başkan Cengiz şöyle konuştu: "Camianın gücünü atıl kapasitesini hareke geçirmemiz gerekiyor. Bunlardan en önemli olarak bizim kaybettiğimiz bir aktifimiz var. Florya ve Riva. Florya ve Riva’nın yerine mutlaka bizim aktifler koymamız gerekiyor. Bunun için de biz, şu anda bir tekno kent projesi bir de Sancaktepe Projesi için çalışıyoruz. Tekno Kent Projesi çok yeni bir proje. Sayın Devlet Bakanımız da sahip çıktı. Kendisine Ankara’da anlattık. Türkiye’de alışılmadık bir proje."

"TEKNOKENT VE SANCAKTEPE PROJELERİ İLE KAYNAK SAĞLAYACAĞIZ"

Başkan Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulübe kaynak sağlamak adına Teknokent ve Sancaktepe projelerinin olduğunu, Mecidiyeköy’de ise 2 yılda bitirileceğinin ve yılda 5 milyon Dolar kazanılacak atıl halde bulunan otelin olduğunu ifade etti. Neredeyse 4 yıldır tamamlanamayan otel ve kapalı spor salonunu teknokent projesine alarak yılda 4 milyon Dolar’ın üzerinde gelir beklediklerini söyleyen Başkan Cengiz, "Otel olarak değil ama Teknokent projesine alacağız ve teknolojik firmalara oraları kiralayacağız. O firmalar da spor endüstrisi ile futbol topundan ayakkabıya, yazılıma alan neye uygunsa onu yapacaklar yazılım ve donanım anlamında. Burada kapalı spor salonu projemiz var. Kapalı spor salonunda bütün basket maçlarını 4’lü Final’e bile kalsanız 38 tane maç yapabiliyorsunuz. Geri kalan günler ölü gün. Bunu harekete geçirmeniz lazım. Daha önceden düşünülmüş alt katlarda galeri açalım otomobil satalım, bu da yetmez. Ulaşım açısından henüz burası istenilen seviyelerde değil. Yapısal olarak istenilen seviyelere geldi" dedi.

"ALİ SAMİ YEN KOMPLEKSİ BULUNDUĞU ALAN ÇEVRESİNDE 5 MİLYAR DOLAR’A YAKIN BİR CAZİBE MERKEZİ OLUŞTURUYOR"

Ali Sami Yen Kompleksi’nin bulunduğu alan çevresinde 5 milyar Dolar’a yakın bir cazibe merkezi oluşturduğunu kaydeden Mustafa Cengiz, "Henüz istenilen popülasyonda alış veriş yürüme mesafeli şeyler oluşmadı. O zaman bunda yapılması gereken en önemli şey, basket maçları dışında Teknopark için kullanmak. Onu da inşallah kullanacağız. 16 bin 500 metrekare onun için oteldeki kapalı alanımız 30 bin metrekareye yakın. Bunu da yine kiraladığımızda, bittiğinde buradan minimum 3 milyon Dolar’a yakın bir gelir bekliyoruz. Biz yılda minimum 8 milyon Dolar bir geliri Teknoparktan elde edebiliyoruz. Sancaktepe’ye gelince. Bize bir arazi gerek. 1453 sporcumuz var ve olimpik sporlarda faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’de Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi kulüpler bir misyon almış durumda bu misyonla da Türk gençlerini yetiştiriyorlar. Futbolda altyapıda akademilerden başlayan ve Şampiyonlar Ligi’ne giden takımımız var. Profesyonelleşiyor U17-18-19’dan itibaren. Fakat bizim bir basketbol, voleybol, yelken, su sporları, judo gibi dallarda bizim bir altyapımız var. Bu sadece tek branşta da değil. Hem kadınlar hem erkekler hem de belli yaş gruplarında. Bu 1650 sporcu yapıyor. Bu 1650 sporcunun 200-250 sporcusu profesyonel diye tabir ettiğimi. Geri kalan 1450-1453 tanesi amatör dallarda. Bu amatör dallara bizim kesinlikle bir kampüs, bir spor kompleksi yapmamız gerek. Şu anda bulunduğumuz yerde yelken hariç bütün bu dallara cevap verebilecek nitelik ve boyutta. Hem futbol sahası olarak hem tenis sahaları olarak hem basketbol ve voleybol sahaları olarak hem de bir otel ve yurt yapma alanı da kalıyor. Bunu da bakanlığımıza sunduk. Tarım ve Maliye Bakanlığımız bize gereken desteği sağlayacak Ankara’ya gidiş nedenlerimizden biri de bu. Sancaktepe Belediyesi de keza bize gereken desteği verecek çünkü Sancaktepe gelişen ve çok kaliteli bir kentleşme içinde. Bu kentleşme içinde bir spor kulübünün orada kendi cüssesi ile bulunması aynı zamanda Sancaktepe’ye de şehir gelişimine de İstanbul’a da bir değer katacak" diye konuştu.

"ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINDA 1.5 MİLYON TL NET GELİR ELDE ETTİK"

Başkan Cengiz, şampiyonluk katlamalarında geçtiğimiz yıllarda 2.5 milyon TL’ye yakın masraflar olduğunu ancak bu yıl kutlamalarda 1.5 milyon TL net gelir elde ettiklerini dile getirerek, "Bütün kutlama masrafların da sponsorlara ödettik. Sadece turnikelerden geçen seyirci sayısı kutlamalar için 37 bin 500. Benim gibi turnikeden geçmeyen görevli ve davetli sayısı binlerce.  40 bine yakın insanla biz şampiyonluk kutlaması yaptık. Tabii İzmir’de başladı kutlamalar bütün Türkiye neredeyse New York’tan Şikago’ya oradan Çin’e yapılan kutlamaların fotoğrafları bize geldi" dedi.

"TÜNELİN UCUNDAKİ IŞIĞI GÖRMÜŞLER Kİ ADAY SAYISI ARTMIŞ"

Mustafa Cengiz, kendisi dışındaki diğer 3 başkan adayının tünelin ucundaki ışığı görmüş olduğunu ve sayının bu sebeple arttığını söyleyerek, "Demek ki durum kötüyken başarısızlık öksüz yetimdir. Başarılı olduğunuzda sahiplenen çok çıkar. Demek ki biz başarılı olmuşuz. Tünelin ucundaki ışığı görmüşler ki aday sayısı artmış. Bu aslında bizim ne keder başarılı ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Durum çok olup güneş aydınlanınca etrafta ne olur insanlar meydana çıkar. Demek ki adaylar da ortaya çıktı karanlık dağıldı, fırtınalara dinginleşmeye başladı. Bunu gördüler ve bu da bizi mutlu ediyor. Demek ki biz bu 4 ayda çok sıkı çalışarak bir noktaya getirmişiz bize nasip olmuş. Galatasaray tarihinde 4 ayda 340 milyon TL ödeyip 330 milyon harcama yapan ve artı 10 milyon görünen bir ara dönem var mı? Ben bunu merak ediyorum. Finalize eden var mı? Biz lig ikincisi olarak aldık 1 puan gerisindeydik liderin 3 puan önüne geçerek bitirdik. Aşağı doğru giden bir trendi aynı futbolcularla teknik direktör ve yönetim değişerek ki bunda taraftarın çok büyük katkısı var bir noktaya getirdik. Artı mali durumu düzelterek, yoksa biz katılamazdık. Göreve geldiğimiz anda üzerimizde transfer yasağı vardı ve 2 gün içinde ödememiz gereken 30 milyon TL’yi aşkın borcumuz vardı. Bunu 20 milyonu sigorta ve vergi borcuydu. Mecburduk onları halletmeye yoksa  transfer yapamazdık. Nagatomo’yu alamazdık ve futbolcular serbest kalırdı. Futbolculara ödemeler yaptık ve UEFA lisanlar aldık. Bütün transfer edilen kulüpler ile sorunlarımız vardı. Hepsi ile ciddi mali sorunlarımız vardı. Dinamo Kiev, Manchester City, Sao Paulo, PAOK hepsi ile ciddi mahkemelik sorunlarımız vardı. Biz zaten bunları halletmeseydik UEFA’dan settlement egermentı da alamazdık. Çok detaya girmek istemiyorum ama bütün bunların ödemelerini yaptık. Tek tek futbolcu ödemelerini yaptık. CAS davalarındaki sorunları çözdük. Bizim davalık olmadığımız kimse yoktu. Geldiğimizde önümüzde muhtelif olmak üzere 300’ü aşkın hukuk davası vardı. Nerede çok hukuk davası varsa orada sistemsizlik ve sorun vardır. Biz bütün bunları temizlemeye çalıştık. En azından önümüzü temizledik. En azından belli kilometrede araziyi düz ettik, yol açtık. Şimdi daha da otobana kavuşturmak için mücadele ediyoruz ve UEFA’ya da söz verdiğimiz gibi bunu 24 ay içinde bu hızla yaparız. Hızımız kesilirse, camiadan gerekli desteği ve teveccühü görmezsek yürüyemeyiz. Çünkü bu yolda biz yalnız yürüyemeyiz. Biz bu yolda taraftarla, genel kurulla, camia ile birlikte yürümek zorundayız. Zaten biz onlardan ayrıldığımızı veya ayrıştığımızı, koptuğumuzu hissedersek biz görevi ehline teslim ederiz. Asla da durmayız" diye konuştu.

"BU SEVGİYİ GÖRMESEN BU ELEKTRİĞİ TARAFTARDAN ALMASAM ÇOK SAMİMİ SÖYLÜYORUM BURADA BİR SANİYE DURMAM"

Başkan Cengiz,  taraftarın kendisini sevmediğini ve desteğini görmese bu görevde durmayacağını dile getirerek, "Seçim çalışmasında bir arkadaşım isim vermeyeceğim bir seçim çalışma demecini gördüm, gülümsedim. Şöyle diyor; Bu seçimde sevdiğinize değil sisteme oy verin’ düşündüm ve beni kastediyor dedim ve üstüme alındım. Bu sevgiyi görmesen bu elektriği taraftardan almasam çok samimi söylüyorum burada bir saniye durmam. Daha eğil daha yapabilecek birinin gelmesini isterim. Neden? Önce ben bir taraftarım, ben bir Galatasaraylıyım. Burası siyasi parti değil, burası ekonomik savaş veren çok ortaklı bir şirket değil. Burası bir sosyal olgu. Bir gönül bir tutku. Siz gönül işinde zorla bir aşık olduğunu siz reddeden birinin peşinden gider misiniz? Gitmezsiniz. O sizi istemiyorsa sizde onu istemezsiniz. Bu lafım aslında birçok yere gidiyor, anlayana gidiyor. Fazla zorlamamak gerekiyor. Galatasaray sosyal bir olgu, bir ruh ve istek. Sevilmek iyi bir duygu bizim tek istediğimiz de o. Niye başkan ve yönetici olalım ki. Siz takdir edilmiyorsanız ve manen tatmin olmuyorsanız başkanlığın ne anlamı var ki" dedi.

"ABDURRAHİM ALBAYRAK KÖTÜ SÖYLEMEZ AMA ONA ZORLA HİÇ BİR ŞEY YAPTIRAMAZSINIZ"

Abdurrahim Albayrak’a çok teşekkür eden Mustafa Cengiz, "Abdurrahim, öyle bir Anadolu insanı ki hatır için laf söyletemezsiniz. Kötü söylemez ama ona zorla hiç bir şey yaptıramazsınız. 5 kere geldi 5 yönetimle çalıştı 5 şampiyonluk yaşadı ve 5 başkan gördü.  Bana sağ olsun teveccüh gösteriyor. Bende kendisine teşekkür ederim. Sermaye artırımı ile ilgili söylediği çok doğru. Biz yönetime geldiğimizde Sportif A.Ş.’de çok sevdiğim bir kardeşim vardı. İsmi Yusuf Günay. Kendisi devletin en yüksek makamlarında bulunmuş bir kardeşimiz. Ocak ayın 28’i ya da 30’uydu bana geldi ve ona Yusuf Bey durum ne dedim? Başkanım sermaye artırımı buzlukta durmuş vaziyette dedi. Çok kalabalık bir ortam vardı ve toplantı odasına geçtik ve konuya vaziyet aldık. Çok önemli. 11 Kasım’da başvuru yapılmış, biz 25 Ocak’ta göreve gelmişiz. Bu yaklaşık iki buçuk ay buzdolabında kalmış. Bilanço açıklaması ertelenmiş ve tabiri caizse ölmeye yatırılmış. SPK borsaya kote şirketlerin sermaye artırım taleplerini hızla yanıtlar. Herhangi bir spekülasyon ve tahtalarda oynama olmasın diye. Maksimum bir ayda yanıtlar. Bizimkisi iki buçuk ay olmuş bitmiş ve bilanço açıklaması da ertelenmiş. Biz yeniden 250 sayfa izah name hazırladık ve yeniden başvurduk. Ankara’ya gittik ve bakanlıklara başvuruda bulunduk. Ve Ankara’nın da desteğiyle, Yusuf Günay’ın büyük tecrübesi ve katkısıyla birlikte biz bunu 1 ay içerisinde hallettik. İkisini de aldık. Buradan gelmek istediğim nokta şu; Sermaye artırımı geçmiş yönetimler tarafından yapılan doğru hamlelerdi ama bunun realizasyonunun tümüyle biz yaptık. Zaten sermaye artarımı olsaydı eski yönetim neden secime gitsin ki. 150 milyon TL’ye yakın bir nakit girdisi eski yönetimin aktifine girdikten sonra neden seçime gitsin ki. Ayrıca bunu da sormak gerek. Durum bu. Bu bağlamda Abdurrahim Bey’in söylemini Yusuf Günay’ın desteğini kayıtlara geçmesi açısından teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"BENİM FİZİĞİM DÜZGÜN DİYE GALATASARAY’A CEZA VERİLMEDİ DİYE BİR ŞEY YOK"

Başkan Cengiz eski yönetimlerle ilgili bir şey demek istemediğini belirterek şu ifadeleri kullandı: "Ben kendime bakarım. UEFA bizden net bir şey istedi. Seçildiğimin 3’üncü gününde benimle tanışmak istediler. Benim fiziğim düzgün diye Galatasaray’a ceza verilmedi diye bir şey yok. Çok iyi monitoring ettiler. Her haftayı incelediler. UEFA adına bağımsız denetleyici kurul bizim hesaplarımızı her hafta inceledi. Bizden istenen üç şey; Şeffaflık, samimiyet ve doğruları söylemek. Üç buçuk ay sonunda aynı heyetle üç kez bir araya geldik. Bütün Türk takımlarını izliyorlar. Biz sizin açıklığınıza doğruluğunuza  samimiyetinize inanıyoruz bu nedenle 140 milyon TL’lik açık olmasına rağmen 115 milyon TL’lik bir açığa rağmen yaklaşık olarak 4 kat çünkü bize söyleyene 3 yıl için 30 milyon Euro olarak belirlenmiş söylenenleri neredeyse 4 kat aşmış durumdayız. Bizim vaadimiz 3 yılda 30 milyon Euro’yu aşmayacağız şeklinde. Bırakın aşmayı 4 kat aşmışız. Bizim ekonomik anlamda UEFA’ya söyleyecek kelimemiz yok. UEFA Türk futbolundan umutlu. Türk futbolu kalkınmakta olan bir hamle. Yaklaşık 33 bin kişilik 30 adet stat 405 kapalı spor salonu yapıldı. Bunun sonuçları birden bire alınmaz. Türkiye bir futbol ülkesi. Türkiye futbolla yatıyor futbolla kalkıyor. Bizim coğrafyamız çok zorlu, iç sorunlarımız çok zorlu terör belası başımızda halkın tek kurtuluş ve rahatlama yolu spor, o da futbol. Biz bunu anlattık. Disiplin komitesine de bunu anlattık. Avrupa’nın en değerli hukukçularından oluşan 6 kişilik komiteye 3 saate yakın rapor verdik sunum yaptık. Ve sağlıklı bir sunum yaptık. İyi duruma, göre kötü, duruma göre ve mevcut duruma göre bir sunum yaptık. Ve şükürler olsun iyi senaryoya göre geldi ve Şampiyonlar Ligi’ne katıldık. Bu ne demek? Maksimum 2 yılda bizim artıya geçeceğimiz anlamına geliyor. İsrafı önleyerek, anlamsız ve boş transferler yapmayarak, ama hata olabilir, transferde hata yapabilirsiniz, çok iyi bir oyuncudur alırsınız ama burada oynayamaz. Çiçek bulunduğu yeri beğenmez ama doğru nokta transferler yaparak, israfı önleyerek, gelirleri arttırarak UEFA’nın asla  çemberine, mali kısıtlamalarına ve zorlamalara düşmeyeceğimize inanıyoruz. Tabii ki bir takım cezalar gelecek. Bizim tümüyle gece gündüz çalışarak, tekrardan raporlar verdik, kesinlikle bir men cezası yoktur ve Galatasaray’ın katlanabileceği ve altından kalkabileceği cezalar gelecek. Bunu müjdeleyebilirim."

"BURAK ELMAS’IN YOLU, BAHTI AÇIK OLSUN"

Burak Elmas’ın sportif A.Ş.’den istifa etmesi ile ilgili ise Mustafa Cengiz şu bilgileri verdi: "Gelmiyordu, tam katılamıyordu. Sorunları olabilir çocuğun. İnsanların eğitim sorunu olur, kişisel sorunları olabilir. Seçim çalışması yaptığını bilmiyordum. Kendisine hayırlar diliyorum. Hiçbir şey diyemem bu konuda. İnsan kader çizgisini bir anlamda kendisini çizdiğini inanırım. Size birçok yollar dinlenilir. Siz o yollardan birini seçersiniz. Ben de bunu çok zorlamak istemiyorum ama dünya bilmiyorum, bir sürü roman okuyoruz yani kelimeleri kullanmak istemiyorum bu konuda. Yolu, bahtı açık olsun. Herkes için diyorum bunu. Hem benim yönetimimde bulunan hem  benim yönetimimde bulunup ayrılan kardeşlerime esenlikler diliyorum."

"GALATASARAY’DA BAŞKANLIK ÖYLE RASTGELE YAPILACAK BİR İŞ DEĞİL"  

Hiçbir endişesi olmadığını dile getiren Mustafa Cengiz, "Ben bazen sabah kalktığımda durup düşünüyorum. Gerçekten Galatasaray’da başkanlık öyle rastgele yapılacak bir iş değil. 24 saatinizi, rüyalarınızı dahil bu işe vermezseniz hiç bu işe girmeyin. Bu işe girmekte yetmez. Eğer bu cüsse ve cesameti azıcık da olsa kaldırabilecek gücünüz yoksa girmeyiz. Ama buraya kişisel ün, kişisel servet, bilmiyorum kişisel bir amaçla giriyorsanız girmeyin. Dursun Başkanım gibi bir endişem asla yok. Onun ben psikolojisini bilemem ben tabii. Neden erken seçime gitti. Kaybettiğindeki psikolojisini bilemem. Fakat kendim için şunu söyleyebilirim. Ben bu konuda çok rahatım. Genel Kurul ve taraftar bana teveccüh göstermediği anda bizim Gaziantep’te bir atasözü var ’Ekmedim bostan, yemedim karpuz’ derim saygılar sunar, teşekkür eder ve çekilirim" diye konuştu.

"FATİH TERİM BİZİM GİBİ GALATASARAY’IN KURUŞUNUN PEŞİNE DÜŞER"

Fatih Terim’in transfer çalışmalarında titiz davrandığını ifade eden Başkan Cengiz, "Hoca bizim gibi Galatasaray’ın kuruşunun peşine düşer. Biz boş, anlamsız, transfer yapmış olmak için transfer yapmayacağız. Nokta atışlar yapacağız. Hocam zaten bu konuya  girmiştir. Futbol Şubesi tümüyle onun yönetimindedir. Biz profesyonelce düşünüyoruz. Hocamızı Wenger, Ferguson gibi düşünüyoruz. Onun kalıcı olmasını istiyoruz. Hocamız aynı zamanda divan üyesi. Çok iyi bir Galatasaraylı. Tümüyle ona bırakacağız. Tabii ki o da kulübün mali imkanlarını biliyor. O olanaklar içerisinde  biz olabilenin en azamisini yapacağız. Biz Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmek için, bu kadroda iyi bir kadro ama bu kadronun Real Madrid, Bayern Münih ile kafa kafaya oynayacak hale gelmesi için mücadele edeceğiz.  Tabii ki sevgili hocamızla ara ara yapıyoruz. Hoca ile tekrardan bir araya geleceğiz. Bir stratejik planlama yapacağız. Onun da kafasında var. Bizim zaten ara ara konuşmalarımız var. Tamamen senkronize olacağız. UEFA’dan gelecek karar biraz etkileyebilir ama çok fazla etkilemez stratejimizi" şeklinde konuştu.

"NAGATOMO’NUN BONSERVİSİNİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"

Mustafa Cengiz, Nagatomo’nun bonservisinin alınması konusunda şu ifadeleri kullardı: "Kesinlikle düşünüyoruz ama İtalyanlardan da korkuyoruz. Talep olunca bilirsiniz artış olur. Kendileri tutup oynatmayı düşünmedikleri futbolcu, biz de aynı yerini bulup çiçek gibi açılınca tabii İtalyanlarda bonservisi yükseltmeyi düşünebilir. Haliyle iyi tüccarlar. Biz Nagatomo’yu insan olarak, karakter olarak almayı düşünüyoruz. Kesinlikle Japonya ile Türkiye arasındaki kültürel iş birliğinin de artışına büyük katkıda bulunuyor."

"İNSANLAR UEFA’DAN MEN CEZASI GELMEMESİNE ÇOK ŞAŞIRDI"

UEFA’ya net sözler verildiğini ve mali açıdan 30 milyon Euro’yu aşmamalarının gerektiğini söyleyen Başkan Cengiz şöyle konuştu: "140 Milyon Euro verdi eski taahhütte ve biz 115 milyon Euro aştık. Kesinlikle men cezası gelecekti.  Zaten insanlar men cezası gelmemesine çok şaşırdı. Bugün medyada konuşulan bu. Herkesin açık ara söylediği bu. Çünkü mali raporlara baktığınız zaman kabak gibi meydanda. Peki biz bunu nasıl artıya çevirdik. Yönetim olarak biz bunu nasıl artıya çevirdik. 3 ayda yönetim ayağa kalktı. Storelerde ’Yellov Friday’ iki kata yakın artış oldu. Seyirci sayısı 8 binlerden 42 bin ortalamaya gitti. Son Malatya maçı 47, Beşiktaş maçı 50 bin seyirci. Gelirler arttı. Loca, kombine ve VİP satışları. 70 tane loca boştu. Bir anda satıldı. 20 tane kaldı. 30 milyon TL gelir elde ettik. Bütün sermaye artışını yaptık. Biz yaptık. Bütün bunlar UEFA’yı çok etkiledi. 3 aylık süre içerinde onlarda şoka girdi.  Bizim bu mali söylemlerimizin lafta kalmadığını gördü. Eğriyi gördü. Bizim 340 Milyon TL hasılat yaratıp, 330 harcadığımızı gördü. Kar değil o artı o. Bizim 3.5 aydaki mali açıdan eylemimiz, verdiğimiz sözleri tutma nedeniyle  men cezasından kurtulduk. Bunu net olarak söyleyebilirim. Eğer biz sesimizi çıkartmasaydık, eski sistem gitseydik  Galatasaray kesinlikle men alacaktı. Onun için zaten insanlar şaşırdı. Şunu gördü UEFA. Bu yönetim mali açıdan dibe doğru gitmekte olan bu uçağı tekrar havaya doğru kaldırdı. İstenen irtifaya geldik mi? Hayır gelmedik. Ama biz kanatlanmaktayız. Yere düşmedik onu gördü UEFA. Nasıl gördü. Kendi bağımsız denetçi kuruluşlarıyla gördü. Sırf lafla, edebiyatla görmedi. Olay bu net."

"İNŞALLAH HERKESİN BİR FATİH TERİM’İ OLUR" 

Fatih Terim’in çok değişik bir insan olduğunu ifade eden Mustafa Cengiz, "Fatih hoca hırsını yitirmeyen bir insan. Şimdi çok daha sakin. Bütün bu süreçte bize de İster istemez hatalar oldu. Hakem hataları oldu, olaylar oldu. Hiçbirinde Fatih hoca kendini öne atmadı. Kameralara çıkmadı, söylemlerde bulunmadı. 1-2 defa belki söyledi ama bulunmadı. Bizde söylemedik. Bizde stratejik olarak rakibe saygı, kendine saygı ilkesini kural edindik. Asla rakibimizi kıracak, üzecek bir laf etmedik. Aleyhimize, bizde kendimize yapılan hataları görüyoruz. Biz bunlarda direkt reaksiyon göstermedik. Biz bunları kötü niyet değil, hata olarak gördük. İnşallah Türk futbolu da hem hakemler açısından hem yöneticiler açısından iyi düzeye gelir. İnşallah herkesin bir Fatih Terim’i olur" dedi.

"GENEL KURULUN GALATASARAY’A SAHİP ÇIKMASINI BEKLİYORUM"

Mustafa Cengiz, yapılacak genel kurulda gergin bir hava beklemediğini ve katılımın yüksek olacağını düşündüğünü ifade ederek şunları söyledi: "Genel kurulun Galatasaray’a sahip çıkmasını bekliyorum. Bu Genel Kurul’da adayların Galatasaray’a yakışır kalite içerisinde hareket ederek, oylarını kullanmasını, oy verenleri beklemesini, Genel Kurul’un iradesini tecelli etmesini bekliyorum. Bu tecelliye de her türlü saygıyı duyarım."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.
", "galatasaray/mustafa-cengiz-uefadan-men-cezasi-gelecekti-350228h/", "21 Mayıs 2018, Pazartesi 19:06", "1", "Galatasaray", "galatasaray"];hbr[3] = [350225, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/galatasaraya_taraftarindan_buyuk_gelirci.jpg", "Galatasaray’a taraftarından büyük gelir", "Süper Lig’de sezonun şampiyonu Galatasaray, şampiyonluk kutlamaları sırasında mağazacılıktan büyük bir gelir elde etti.", "
FutbolArena Özel - Bu sezon Süper Lig’de mutlu sona ulaşarak TFF, yayın hakkı ve Şampiyonlar Ligi gelirleri ile önemli bir kaynak yaratan Galatasaray’da, sarı kırmızılı taraftarlar da sıcak para girişini sağladı.


Galatasaray taraftarının forma satış geliri (21 Mayıs 2018 Pazartesi)


Şampiyonluğun gelmesinin ardından Galatasaray taraftarları GS Store mağazasına akın etti. Ve Galatasaray Kulübüne ait olan 27 mağazadan sarı kırmızılı kulüp toplam 3.5 milyon TL ciro elde etti.
Sarı kırmızılıların kasasına 3.5 milyon TL’lik nakit para girişi sağlanırken Galatasaray kulübü uzun süre sonra ilk kez şampiyonluk kutlamalarından 400 bin TL gelir elde etmişti.


Şampiyonlar Ligi’nden Galatasaray paylaşımı


Öte yandan Galatasaray’ın şampiyonluğu Avrupa’da da yankı buldu. Spor Toto Süper Lig’de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray, gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücade edecek. Sarı kırmızılı takımla ilgili Şampiyonlar Ligi resmi hesabından da bir paylaşım geldi.

"SİZCE NE KADAR İLERİ GİDEBİLİRLER?"
UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi Facebook hesabından yapılan paylaşımda Galatasaray’ın gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceği belirtilerek, "Ne kadar ileri gidebilirler?" şeklinde takipçilere soru soruldu. 

İŞTE O PAYLAŞIM

\"\"

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.
", "galatasaray/galatasaraya-taraftarindan-buyuk-gelir-350225h/", "21 Mayıs 2018, Pazartesi 18:19", "1", "Galatasaray", "galatasaray"];hbr[4] = [350224, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/uefa_lisansi_alan_kulupler_aciklandi_galatasaray_fenerbahce_besiktas80.jpg", "UEFA lisansı alan kulüpler açıklandı! (Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş)", "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada UEFA lisansı alan kulüplerin belli olduğu duyuruldu. ", "
FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu tarafında yapılan açıklamada UEFA ve Ulusal Kulüp lisans alan kulüplerin belli olduğu duyuruldu. 

TFF Kulüp Lisans Kurulu yaptığı toplantıda lisans adayı kulüpleri; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’nda aranan Sportif, Altyapı, Personel-İdari, Hukuki ve Mali kriterleri yönünden inceledi ve 2018-2019 sezonu için UEFA ve Ulusal Kulüp Lisansı almaya hak kazanan kulüpleri belirledi.
TFF internet sitesinden yapılan açıklamada 
incelemeler sonucunda "20 Kulübün UEFA Lisansına başvurduğu görülüp, bunlardan Spor Toto Süper Lig’den Atiker Konyaspor, Beşiktaş A.Ş., Fenerbahçe A.Ş., Galatasaray A.Ş., Göztepe A.Ş., Kasımpaşa A.Ş., Kayserispor, Evkur Yeni Malatyaspor, Medipol Başakşehir FK, Teleset Mobilya Akhisarspor ile Spor Toto 1.Lig’den Çaykur Rizespor A.Ş. ve İstanbulspor A.Ş. UEFA Lisansı almaya hak kazandı" ifadelerine yer verildi. 

Öte yandan Ulusal Kulüp Lisans başvurusunda bulunan 52 kulübün dosyaları üzerinde yapılan inceleme sonucunda; Spor Toto 1 . Lig’den Gazişehir Gaziantep FK TFF 2. Lig’den SBS İnşaat Kırklarelispor, Menemen Belediye spor, Ottocool Karagümrük, Sancaktepe Belediye spor ve Tuzlaspor A.Ş. kulüpleri Ulusal Lisans almaya hak kazandı. Buna göre; 12 Kulüp UEFA Lisansı, 6 Kulüp ise Ulusal Lisans almaya hak kazandı.

Süper Lig Haberleri FutbolArena’da!

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.
", "galatasaray/uefa-lisansi-alan-kulupler-aciklandi-galatasaray-fenerbahce-besiktas-350224h/", "21 Mayıs 2018, Pazartesi 18:13", "1", "Galatasaray", "galatasaray"]; slide[0] = [350220, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/galatasaray_divan_baskanindan_mustafa_cengiz_iddiasi3p.jpg", "Galatasaray Divan Başkanı’ndan Mustafa Cengiz iddiası", "Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, GSTV’de yapılması planlanan başkanlar toplantısıyla ilgili ortaya attığı iddia dikkat çekti.", "galatasaray/galatasaray-divan-baskanindan-mustafa-cengiz-iddiasi-350220h/", "21 Mayıs 2018, Pazartesi 17:12", "Galatasaray"];slide[1] = [350218, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/bafetimbi_gomis_milli_takimdaki_golculeri_solladia1.jpg", "Bafetimbi Gomis, Milli Takım’daki golcüleri solladı", "Galatasaray’ın yıldızı Bafetimbi Gomis bu sezon Avrupa’da en çok gol atan Fransız golcüsü oldu. ", "galatasaray/bafetimbi-gomis-milli-takimdaki-golculeri-solladi-350218h/", "21 Mayıs 2018, Pazartesi 16:23", "Galatasaray"];slide[2] = [350217, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/antalyasporda_hamza_hamzaoglu_donemi_sona_erdibp.jpg", "Antalyaspor’da Hamza Hamzaoğlu dönemi sona erdi", "Antalyaspor, teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayırdığını duyurdu.", "galatasaray/antalyasporda-hamza-hamzaoglu-donemi-sona-erdi-350217h/", "21 Mayıs 2018, Pazartesi 16:15", "Galatasaray"];slide[3] = [350211, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/selcuk_inan_adanmis_hayatlarin_sampiyonlugu_kutlu_olsunCh.jpg", "Selçuk İnan: \"Adanmış hayatların şampiyonluğu kutlu olsun\"", "Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’de 21. kez mutlu sona ulaşırken Selçuk İnan, şampiyonlukla ilgili yeni bir paylaşımda bulundu.", "galatasaray/selcuk-inan-adanmis-hayatlarin-sampiyonlugu-kutlu-olsun-350211h/", "21 Mayıs 2018, Pazartesi 15:36", "Galatasaray"];slide[4] = [350209, "http://cdn.futbolarena.com/imagesYUK/201805/b/super_lig_gol_ortalamasinda_avrupayi_geride_biraktiQE.jpg", "Süper Lig, gol ortalamasında Avrupa’yı geride bıraktı", "Süper Lig’de bu sezon yakalanan gol ortalaması, Avrupa liglerini geride bıraktı.", "galatasaray/super-lig-gol-ortalamasinda-avrupayi-geride-birakti-350209h/", "21 Mayıs 2018, Pazartesi 15:27", "Galatasaray"]; var say = goster = 0; var sabitReklam = $("#sabitReklam"); var pos = sabitReklam.offset(); //var pos = ''; var hbrSayi = 0; var hbrBas = ''; var sc = ''; var div3Offset = new Array(); div3Offset[parseInt(hbrSayi)] = parseInt($('#lnk_'+hbrSayi).offset().top)-375; var gosterKontrol = goster; function addScript(div, src, h, w){ document.getElementById(div).innerHTML = ""; var script = document.createElement("iframe"); script.setAttribute('height', h); script.setAttribute('width', w); script.setAttribute('framespacing', '0'); script.setAttribute('frameborder', '0'); script.setAttribute('scrolling', 'no'); script.setAttribute('src', src); document.getElementById(div).appendChild(script); } //addScript("lnk_0", "http://www.futbolarena.com/Reklamlar/HaberDetayLigatus.php", "230px", "100%"); if(isMobile){ document.getElementById('div-gpt-ad-1508941472543-0').style.display = "none" } $(window).scroll(function(){ var scroll2Top = $(window).scrollTop(), div2Offset = $('#hbb_'+say).offset().top, dist = (div2Offset - scroll2Top); if(div3Offset[3] <= scroll2Top){ goster = 4;} else if(div3Offset[2] <= scroll2Top){ goster = 3; } else if(div3Offset[1] < scroll2Top){ goster = 2;} else if(div3Offset[0] < scroll2Top){ goster = 1; }else{ goster = 0; } if(isMobile) { document.getElementById('div-gpt-ad-1508941472543-' + say).style.display = "none" } if((window.innerWidth || document.documentElement.clientWidth) > 767) { if(scroll2Top >= mansetVideoDiv){ $("#nokta-player").css({position: "fixed", bottom: "30px", width: "350px", right: "30px", height: "360px", "z-index": "9999999"}); $( ".np-adWrapper div:first" ).css({ width: "350px"} ); $( ".np-adWrapper iframe:first" ).css({ width: "350px"} ); $( "#mansetResimVideo" ).css({ display: "block"} ); } else { $("#nokta-player").css({position: "relative", bottom: "0px", width: "100%", right: "0px", height: "360px"}); $( ".np-adWrapper div:first" ).css({ width: "100%"} ); $( ".np-adWrapper iframe:first" ).css({ width: "100%"} ); $( "#mansetResimVideo" ).css({ display: "none"} ); } } if (dist <= -25) { if(say < 4){ say++; var sosyalLink = encodeURI(''+hbr[say][5]); var sosyalBaslik = encodeURI(hbr[say][2]); hbrBas = '
'; hbrBas += '
'; hbrBas += '

'+hbr[say][2]+'

'; hbrBas += '
'; hbrBas += ''+hbr[say][6]+''; hbrBas += ''; hbrBas += '
'; hbrBas += ''; hbrBas += '
'; hbrBas += '

'+hbr[say][3]+'
'; hbrBas +='
'; hbrBas += '
'+hbr[say][4]+'

'; hbrBas += '

'; window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({ mode: 'thumbnails-a', container: 'taboola-below-article-thumbnails_'+say, placement: 'Below Article Thumbnails', target_type: 'mix' }); //hbrBas += ''; /*if(hbr[say][9] == 'galatasaray' || hbr[say][9] == 'fenerbahce' || hbr[say][9] == 'besiktas' || hbr[say][9] == 'trabzonspor' ){ hbrBas += '
'+hbr[say][8]+' transfer haberleri
'; }*/ //hbrBas += ''; //$("#txtLink_"+say).load("text_link_script.php?s="+ Math.random()); hbrBas += '
'; hbrBas +='
'; /*(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');*/ ga('create', 'UA-33310270-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); ga('set', 'location', ''+hbr[say][5]); ga('set', 'title', hbr[say][2]); hbrBas +='comScore'; //$("#alxcnt").load("alexa_counter.php?s="+ Math.random()); _atrk_opts = { atrk_acct:"J8Zpp1IW1d10Y8", domain:"futbolarena.com",dynamic: true}; (function() { var as = document.createElement('script'); as.type = 'text/javascript'; as.async = true; as.src = "https://d31qbv1cthcecs.cloudfront.net/atrk.js"; var s = document.getElementsByTagName('script')[0];s.parentNode.insertBefore(as, s); })(); pp_gemius_hit('cjTg8kuiYxgeluu3FRkeN.TXPzMpGUe_BOuEu1FCANP.p7'); //$("#gmius").load("futbolarena_gemius.php?s="+ Math.random()); //SLoC (function(){ var a=document.getElementsByTagName('script')[0], b=document.createElement('script'); b.async=!0;b.src='//cdn.dimml.io/dimml.js'; a.parentNode.insertBefore(b,a); })(); yaCounter29138695.hit(''+hbr[say][5], {title: hbr[say][2]}); hbrBas +=""; hbrBas +="MTBADVS.InStream.Default.run({\"immediately\":true})"; hbrBas +='
'; $("#lnk_"+(say-1)).after(hbrBas); hbrSayi++; div3Offset[parseInt(hbrSayi)] = parseInt($('#lnk_'+hbrSayi).offset().top)-375; return false; } } if(gosterKontrol != goster){ if(goster != 0 && goster !=1){ $("#deskfive_sagReklam_iframe").attr("src", 'Reklamlar/deskfive_se.php?das='+new Date().getTime()); } history.pushState({ 'haberId': hbr[goster][0] }, hbr[goster][2], hbr[goster][5]); gosterKontrol = goster; //addScript("lnk_"+goster, "http://www.futbolarena.com/Reklamlar/HaberDetayLigatus.php", "230px", "100%"); //addScript("txtLink_"+goster, "http://www.futbolarena.com/text_link_script.html", "100px", "100%"); document.title = hbr[goster][2]; if(typeof googletag !="undefined") googletag.pubads().refresh(); /*if(goster == 0){ googletag.pubads().refresh([slot0]); } else if(goster == 1){ googletag.pubads().refresh([slot1]); } else if(goster == 2){ googletag.pubads().refresh([slot2]); } else if(goster == 3){ googletag.pubads().refresh([slot3]); } else if(goster == 4){ googletag.pubads().refresh([slot4]); }*/ } }); });