comScore

Galatasaray Galatasaray

Mali kongrede Dursun Özbek'ten tapulu şov

16 Mart 2017, Perşembe 09:48
Mali kongrede Dursun Özbek'ten tapulu şov

Yoğun eleştiriler altında Mali kongreye hazırlanan Dursun Özbek, stadyumun isim hakkını alarak şov yapmaya hazırlanıyor.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de alınan kötü sonuçlar neticesinde Galatasaray taraftarının istifaya çağırdığı Başkan Dursun Özbek,  25 Mart'taki mali genel kurula hazırlanıyor.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre, Sarı-Kırmızılılar'ın oldukça tartışmalı geçmesi beklenen 25 Mart'taki mali genel kuruluna hazırlanan başkan Dursun Özbek, eleştirilere belgeyle cevap vermek için kolları sıvadı. Muhalefetin yoğun eleştirilerine karşı elini güçlendirmek isteyen Özbek, 6 yıldır Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nden bir türlü alınamayan TT Arena Stadı'nın üst kullanım hakkı ile Florya'nın yerine verilecek Kemerburgaz'daki yeni antrenman tesislerinin tapusunu alarak, genel kurulda güven tazelemek istiyor.
SADECE 9 GÜNÜ KALDI

GSGM ile TT Arena konusundaki pürüzleri gidermek için stadın yanına yapılacak kapalı spor salonunun yapımını üstlenen Sarı- Kırmızılılar, intifa hakkını elde edebilmek için Başbakanlık'tan atılacak son imzayı beklemeye başlamıştı. 25 Mart'a kadar bu imzanın atılmasını uman ve bu sayede 49 yıllığına Arena'nın resmen sahibi olacak olan G.Saray'ın, tapunun tescil edilmesi ile birlikte mali genel kurula bu anlaşmayı yetiştirmesi için sadece 9 günü kaldı. Başkan Dursun Özbek'in mali genel kurulda en büyük kozlarından biri olması için yoğun bir şekilde uğraştığı bir diğer konunun ise Florya'nın Emlak Bankası'na devrinin ardından tesislerin taşınacağı yeni arazinin tapusunu almak olduğu öğrenildi. Milli Emlak'la yapılan görüşmeler sonucunda Arena Stadı'na 10 dakikalık mesafede Kemerburgaz'da bir arazi isteyen başkan Özbek, anlaşmanın yetişmesi durumunda, genel kurula buranın da tapusunu getirerek gövde gösterisi yapmanın planlarını yapıyor.

FutbolArena haber turu (23 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.