comScore

Galatasaray Galatasaray

Igor Tudor Fenerbahçe derbisi öncesi defans kurgusunu belirledi

20 Nisan 2017, Perşembe 20:14
Igor Tudor Fenerbahçe derbisi öncesi defans kurgusunu belirledi

Galatasaray 4'lü defans ile derbiye çıkacak. Ancak Tudor, stoperde görev vereceği ikiliyi henüz netleştirmedi.

FutbolArena Özel - Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, Fenerbahçe derbisine 4'lü defans dizilişi ile çıkma kararı aldı.

Sneijder ile Podolski'yi de Fenerbahçe karşısında görevlendirecek olan Hırvat teknik adam savunmada ise bu kez 3'lü dizilişle değil 4'lü defans ile takımını sahaya sürecek.
STOPERLER NETLEŞMEDİ

Savunma beklerinde Carole ile Sabri'yi görevlendirecek olan Tudor, stoperde görev vereceği ikiliyi ise henüz netleştirmedi.

Tudor, taktik idmanda as takımda ilk olarak Hakan-Ahmet ikilisine yer verse de sık sık stoper bölgesinde değişikliğe gitti.
 

Galatasaray'ın, Fenerbahçe maçı ilk 11'i nasıl olacak?


Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, Fenerbahçe derbisinde sahaya süreceği kadroyu büyük ölçüde belirledi. Sarı kırmızılıların bugün yaptığı taktik antrenmanda Tudor, karar veremediği tek bölgeyi belli etti. Hırvat teknik adam taktik idmanda stoper oyuncularını sürekli değiştirdi.
Chedjou, Semih ve Ahmet'in, Başakşehir maçındaki kötü performansları sonrasında Tudor, 4'lü defans ile sahaya çıkıp stoper ikilisinde kime yer vereceğini henüz belirlemedi.

Kesin olarak Fenerbahçe karşısında 4'lü defans ve savunma beklerinde ise Sabri ve Carole ile çıkma kararı alan Tudor, stoperde ise Hakan, Semih, Ahmet ve Chedjou arasında seçim yapacak.

Bugünkü taktik idmanda ise Tudor, stoper bölgesi dışında as takımda şu oyunculara yer verip bir anlamda ilk 11'in 9'u konusunda karar verdiğini gösterdi:

GALATASARAY'IN 11'İNDE KESİNLEŞEN İSİMLER:

Muslera, Sabri, (X), (X) Carole, Selçuk, De Jong, Bruma, Yasin, Sneijder, Podolski

FutbolArena haber turu (23 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.