comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın gönderdiği Sigthorsson, Fransa'da da tutunamadı

20 Mayıs 2017, Cumartesi 14:08
Galatasaray'ın gönderdiği Sigthorsson, Fransa'da da tutunamadı

Galatasaray'ın Ocak ayında sözleşmesini feshettiği Kolbeinn Sigthorsson, Nantes kulübünde de tutunamadı.

FutbolArena Detay - Galatasaray'da tam 2 yıl önce Hamza Hamzaoğlu döneminde transfer edilmek istenen ancak son anda ailesinin Fransa'yı tercih etmesi üzerine Nantes'a giden Kolbeinn Kolbeinn Sigthorsson, Cimbom'u faciadan döndürdü.

Çünkü Ocak ayında Galatasaray'dan ayrılan İzlandalı golcü, Nantes'a da yar olmadı! Sezon başında 1 yıllığına kiralanan ancak İzlanda Milli Takımı'nda yaşadığı sakatlığın ardından bir türlü sahalara dönemeyen Sigthorsson ile Galatasaray, Ocak ayında yollarını ayırmıştı.
Sezon sonunu beklemeden 400 bin Euro ödeyerek Sigthorsson ile kontratını fesheden Galatasaray'ın doğru bir karar verdiği de İzlandalı golcünün halen sahalara dönememesi ile birlikte tescillendi.
 

Kolbeinn Sigthorsson'un Nantes performansı


Sigthorsson, Fransa Ligi'nde de 1 dakika dahi süre alamadı. Dizindeki menisküs yırtığından ziyade ağrı eşiği düşük olan ve 'sakatlık' psikolojisini bir türlü üzerinden atamayan Sigthorsson ile Nantes Kulübü de devam etmek istemiyor. 2020 yılına kadar Sigthorsson ile kontratı bulunan Nantes Kulübünün ise sözleşmeyi feshetmek istediği öğrenildi.

FutbolArena haber turu (19 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.