comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da futbolcuların ödemeleri gerçekleştirildi

01 Şubat 2018, Perşembe 09:37
Galatasaray'da futbolcuların ödemeleri gerçekleştirildi

Senegalli yıldızı Badou Ndiaye'yi İngiliz ekibi Stoke City'ye 16 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında satan Galatasaray 4 aydır alacakları geçiken oyuncuların alacaklarını ödedi.

FutbolArena - Galatasaray'da Badou Ndiaye'nin İngiliz ekibi Stoke City'ye 16 milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olmasının ardından nakit akışı sağlandı. 4 aydır ödenmeyen futbolcu alacakaları da bu transfer sayesinde gerçekleştirildi.


Galatasaray'da futbolcuların alacakları ödendi


Galatasaray'da Mustafa Cengiz futbolculara ödemelerin geçmiş dönemden bu yana 4 aydır geçikmeli ödendiğini belirtmişti. Oyuncuları ile özel bir görüşme gerçekleştiren yeni başkan Mustafa Cengiz 15 gün içerisinde ödemelerin yapılacağı sözünü vermişti. 

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Galatasaray yönetimi, Senegalli yıldızın Stoke City'ye satışından gelen 9 milyon Euro'luk peşinatı 4 aydır para alamayan oyuncuların hesabına yatırdı.


Galatasaray, Badou Ndiaye transferinden ne kadar kazandı?


Galatasaray'ın sezon başında Osmanlıspor'dan transfer ettiği Senegalli yıldız Badou Ndiaye yarım dönem göstermiş olduğu performans ile Stoke City ekibinin yolunu tuttu. Galatasaray dün akşam saatlerinde KAP'a transfer bedelini bildirdi. Galatasaray bu transferden 16 milyon Euro ve sonraki satış karından pay kazandı. 
"Profesyonel futbolcularımızdan Papa Alioune Ndiaye'nin transferi konusunda Stoke City FC kulübü ile 16.000.000 Euro transfer bedeli karşılığında anlaşmaya varılmıştır.

Buna ek olarak futbolcunun gelecekte başka bir kulübe transfer olması durumunda Stoke City FC satış karının 15%'ini şirketimize ödeyecektir."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.