comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Faruk Süren: 'Bu gidişle küme düşeriz''

19 Mayıs 2017, Cuma 11:31
Galatasaray'da Faruk Süren: 'Bu gidişle küme düşeriz''

Galatasaray eski başkanlarından Faruk Sürek, önemli açıklamalarda bulurken çarpıcı tespitlerde bulundu.

FutbolArena - Galatasaray taraftarlarının efsane başkan olarak tanımladığı ve UEFA Kupasının mimarlarından olan Galatasaray eski başkanı Faruk Süren, Dursun Özbek ve yönetimini ağır topa tuttu.

Turkcell TV'de yayınlanan Spor Medyanı programında konuşan Galatasaray eski başkanlarından Faruk Süren, önemli açıklamalarda bulundu.
Dursun Özbek yönetiminde büyük çöküntü içerisinde olduğunu belirten Faruk Süren, gidişatın bu şekilde devam etmesi halinde Galatasaray'ı çok zor günlerin beklediğini ifade etti. İte Faruk Süren'in o sözleri;

 “17 MAYIS BENİM İÇİN BAYRAM DEĞİL”

“UEFA kupası Türk futbol tarihinin en büyük başarısı. Ancak bazı şeyleri fazla abartıyoruz. Bu başarının tek kalmış olması bana üzüntü veriyor. Galatasaray 2000 senesinden bu yana 1-2 kere daha bu başarıyı elde etmeliydi. O nedenle 17 Mayıs'ın bayram olarak kutlanması benim açımdan doğru değil. 17 mayıs büyük bir başarının yıl dönümüdür. Etkinliklerle bunun hatırlatılması güzel. Mevcut futbolcuların etkinliklerde yer alması önemli çünkü çoğu Galatasaray'ın ne kadar önemli olduğunu bilmiyor. Şu an forma giyen oyunculara Galatasaray'ın ne olduğu anlatılması gerekiyor.”

“GALATASARAY BU HALDE KÜME DÜŞER”

“Ne zaman seçim dönemi gelse benim adım geçmeye başlıyor. Benden başka adayların da çıkması gerekiyor artık. Herkes kenarda oturmuş birinin aday çıkmasını bekliyor gibi bir ortam var şu anda. Galatasaray satılamaz, satılması mümkün değil ama bir ortaklık anlaşmasına gidilebilir. Yüzde 50'yi geçmemek ortaklıkta mantıklı gibi gözüküyor. Galatasaray'ı şu an içinde bulunduğu durumdan kurtarmamız lazım. Finansal olarak kötü durumda. Galatasaray elimizden gidiyor. Üzülerek söylüyorum finansal tablo böyle devam ederse Galatasaray küme düşer.”

Sarı kırmızılı takımla ilgili Son Dakika Transfer Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.
 

FutbolArena haber turu (23 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.