comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da cenazede ve mangal partisinde birlik sağlandı!

21 Nisan 2017, Cuma 09:16
Galatasaray'da cenazede ve mangal partisinde birlik sağlandı!

Başakşehir'e karşı alınan ağır yenilgiden sonra Galatasaray'ın Fenerbahçe derbisi öncesi ayağa kalkıp kalkmayacağı camiada soru işareti yaratırken, kaptan Selçuk İnan'ın kayın pederinin cenazesi dönüm noktası oldu

FutbolArena - Takım içerisindeki sorunlar nedeni ile bir türlü istediği sonuçları sahaya yansıtamayan Galatasaray, derbi öncesinde kenetlendi.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Alınan mağlubiyetle parçalanmış bir yapıya bürünen hatta bazı futbolcuların sabote ettiği bile ileri sürülen Galatasaray, cenazedeki birlik-beraberlik fotoğrafıyla tekrar ayağa kalktı.
Selçuk İnan'ın konuşmadığı Sabri Sarıoğlu'nun diğer takım arkadaşlarıyla beraber cenazeye gelmesi önemli bir mesaj olarak kabul edildi. Çünkü o ana kadar takımdaki bölünmüşlük, küslükler ve Teknik Direktör Tudor'a Sneijder önderliğinde bir grubun kazan kaldırması söz konusuydu. Ancak cenazedeki birliktelik etkisini hemen gösterdi. Böylece kritik Fenerbahçe derbisi öncesi Galatasaray'da hava değişmeye başladı. 

Ayrıca Başkan Dursun Özbek'in de kulağına gelen bir dedikodu vardı.."Tudor'u istemeyen futbolcular bilerek oynamıyor." Başkan buna inanmadı ama yine de emin olmak için Florya'ya iki ziyaret yaptı. Ancak önceki gün mangal partisinde sergilenen birlik-beraberlik görüntüsü, futbolcuların birbirleriyle şakalaşmaları ve yine Tudor'la olan iletişimleri Başkan'ın kulağına gelen dedikoduyu adeta yalanladı. Galatasaray'da futbolcuları üzen cenaze yeniden bir araya gelmek için aynı zamanda bir fırsat oldu.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.