comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da başkan Dursun Özbek'ten transfer açıklaması: 'Uçaklar inmeye devam edecek'

17 Temmuz 2017, Pazartesi 14:52
Galatasaray'da başkan Dursun Özbek'ten transfer açıklaması: 'Uçaklar inmeye devam edecek'

Galatasaray'da transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ederken başkan Dursun Özbek, Mariano'nun imza töreninde transferlerle alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray Transfer çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdürürken Sevilla'dan Mariano'yu kadrosuna katarak sağ bel transferini tamamladı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Mariano'nun imza töreninde transfer çalışmaları ve takımın son durumuyla ilgili konuştu.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transfer çalışmaları, yeni sezon beklentileri, Östersunds yenilgisi ve Wesley Sneijder ile ilgili açıklamalar yaptı.
 

Dursun Özbek'in açıklamaları


"SNEİJDER AYRILDI ÇÜNKÜ..."
Taraftarlarımıza yeni bir takım izletmek istiyruz. Yenilenmeye ihtiyacımız var. Sneijder'le bu nedenle yollar ayrıldı. Uçaklar inmeye devam edecek. Kadro yapısında baya bir eksik vardı. Bunları gidermek için çalışmalarımız devam edecek.

"SNEİJDER'E TEŞEKKÜR EDERİM"

Mali konularda dikkatli davrandığımızı bilmenizi isterim. UEFA kurallarına göre hareket ediyoruz. Sneijder'e verdiği hizmetler için teşekkür ediyorum. Dünyanın her yerinde oyuncularla yollar ayrılır. Hayatın bir gerçeği.

"ANTRENÖR ARAYIŞINDA DEĞİLİZ"

Galatasaray'ın tek hedefi başarıdır. Son 2 sezonun neticesi ortada. Bu nedenle değişim şarttı. Biz bunu yaptık. Tudor'u biz getirdik. Neresinde duracağız? Arkasındayız elbette. Lucescu ile herhangi bir şekilde ilgilenmiyoruz. Igor Tudor'dan memnunuz. Lucescu, Galatasaray'a hizmet vermiş başarılı bir teknik direktör. Fakat şu anda kendisiyle ilgilenmiyoruz.
 

Dursun Özbek'ten Muslera açıklaması


"BUNLAR NEREDEN ÇIKIYOR"

Mesleğiniz gereği yaratıcı olmanız gerekiyor. Fakat öyle şeyler gündeme geliyor ki benim hiç aklımdan geçmiyor. Muslera uzun yıllar Galatasaray'a hizmet edecektir. Bu konuda çıkan haberleri kınıyorum.

"TUDOR İSTEMEDİ DİYE BİR ŞEY YOK"

Galatasaray'da bir teknik direktör 'Ben bu futbolcuyu istemiyorum, gönderin' diyemez. Bu hakkı yok. Dünya yıldızları hangi kulüplerde ne kadar oynamış açın bir bakın. Hiç transfer olmamışlar mı? Yenilenme isteği her iki taraftan da vardı. Bu karar Sneijder ve bizim ortak kararımız. Tudor istemedi diye bir şey yok.

"3 OYUNCUYLA YOLLARI AYIRACAĞIZ"

Olcan Adın için TFF ile devam eden süreç henüz sonuçlanmadı. Takımdan ayrılacak isimler ile oturup konuşacağız. Cavanda, Hakan Balta ve De Jong ile oturup konuşacağız. Karşılıklı olarak sözleşmelerini feshetmek istiyoruz. Sürekli yazıyorsunuz, 'Riva'yı sattı gidip transfer yaptı' diye. Yahu böyle bir şey yok.
 

Galatasaray ile ilgili son gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.