comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'den itiraf: 'Hata yaptık.'

04 Şubat 2018, Pazar 21:22

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Sivasspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig 20. haftasında deplasmanda Sivasspor'a 2-1 mağlup oldu. Maçın ardından teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Terim, oyun kalitelerinin bu kadar kötü olmasına üzüldüğünü söyledi. 


Sivasspor 2-1 Galatasaray Fatih Terim'in maç sonu açıklamaları


Fatih Terim karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa şunları söyledi:

"BİZİ ÜZEN TARAF..."
Önce Sivasspor'u tebrik ediyorum. Beni üzen taraf oyun kalitemizin iyi olmayışı. Yoksa puanlar kaybedilir, kazanılır ama biz Galatasaray takımıyız ve bizim bir oyun anlayışımız var. Bugün hiçbir şekilde onu sahaya yansıtamadık." 

"LİDERLİĞİ KAÇIRDIĞIMIZA MI YANALIM..."

Liderliği kaçırdığımıza  mı yanalım, kötü oyunumuza mı yanalım... Ben oyunumuza daha çok üzülüyorum. Bizim böyle bir oyun tarzımız yok yani. 

"ELBETTE HATALARIMIZ OLDU"

Elbette bazı hatalarımız oldu maç içinde ama Galatasaray takımı bunların üstesinden gelebilmeli. Bazı şeyler üst üste geldi, Denayer mesela son 10 dakika devam edemedi ama bunların hiçbiri bahane değil.

"AKSİKLİKLER OLUR"

Bazen aksilikler olur. Buna rağmen oyun kalitemizii sahaya yansıtmamız lazım. Biz Galatasaray takımıyız. Bu şekilde olmaz. Topun kontrolünün bizde olması lazım. Onu da bugün pek sağlayamadık. Sivasspor iyi mücadele etti. İki duran topu da iyi değerlendirdi. Tebrik ediyorum. 

HİÇ BÖYLE KÖTÜ MAÇ OYNAMADIK

Hak ettiler, bizden iyi oynadılar. 3 puanı aldılar. Maçtan önce gelen fırsat acaba bize değişik etki etti mi diye düşünüyorum. Bu gerilim kazanırsak lider olacağımız durumunu herhalde kaldıramadık diye düşünüyorum. Çünkü geldiğimden beri 7-8 maç oynadık. Hiç böyle kötü maç oynamadık. Burada üç puanı kaybettiğimize mi üzüleyim, liderliği kaçırdığımıza mı üzüleyim yoksa oyun kalitesinin bizim oyunumuzun altında kaldığına mı üzüleyim ki ben üçüncüye daha çok üzüldüm. Berabere biter mi, 3-2 yapabilir miydik o da olabilirdi, üçüncüyü de yiyebilirdik. Ama bu oyun bizim oyunumuz değil, bu kabullenme bizim kabullenmemiz değil yani ne pozisyona kafa tutuyorsun, ne de mağlubiyete dikiliyorsun, ne 3 puanın gidişine bir refleksin var.

NORMLARIN ALTINDA KALDIK

Bu bizim takımın tavrı, tarzı olmamalı en çok üzüldüğüm konu bu yoksa maçın üzerine bir sürü konuşulur. Bazen öyle olur ki devre arası bir şeyleri değiştirdiğimizi düşünüyorum. İkinci yarıya daha iyi başladık ama bütün aksilikle üst üste geldi. Son 15 dakika tam sıkıştırdığımız da hakemin atmasına gerek kalmadı.Bizim oyuncumuz kendiliğinden çıktı. Bunlar bazen böyle gelir ona rağmen 10 kişiyle o refleks bir kaç pozisyon getirdi ama bu pozisyon 2-2'de yapsa 3-2'de yapsa bugünkü konuşmalarım benim değişmezdi. Bugün maalesef Galatasaray normlarının altında kaldık

HAYRETLER İÇİNDEYİM

Birileri hata yapacak, birileri golü atamayacak, birileri golü yiyecek futbol böyle bir oyun yani 5 tane forvetle oynadık son dakikalarda pozisyon da geldi olmadı. Atsak belki 3-2'yi kovalayacaktık. Ama ben olaya dakika 1 ile bakıyorum. Sivasspor daha çok mücadele etti, daha çok koştu haklarını yememek lazım. Buna rağmen Galatasaray takımı bu olmamalı yani ilk yarıya hayretler içindeyim. Kötü başladık. Bazı günler böyle oluyor. Buna rağmen bugün buradan mağlup olmadan çıksaydık önemli bir moral olurdu. Sebepleri bahaneleri bir kenara bırakıp takır takır oynamalıyız. Biz böyle şampiyon olmalıyız. Ben kaybettiğim her puana üzülürüm. Oyuncularımda biliyor. Beraberliği Galatasaray sevinir mi?

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (22 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.