comScore

Galatasaray Galatasaray

Dursun Özbek'ten flaş Beşiktaş UEFA mesajı: 'Bugün olmamalıydı' - Galatasaray Haberleri

22 Nisan 2017, Cumartesi 09:23
Dursun Özbek'ten flaş Beşiktaş UEFA mesajı: 'Bugün olmamalıydı' - Galatasaray Haberleri

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, A Spor canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, A Spor'da Gündem Özel programında canlı yayın konuğu oldu. 

"BEŞİKTAŞ BU SKORU HAK ETMEDİ"
"Beşiktaş maçını izledim. En az Beşiktaşlılar kadar üzüldüm. Çok iyi mücadele ettiler. 2-1'den sonra 3-1, 4-1 Beşiktaş alır diye düşündüm. Eşim de Beşiktaşlı. İstenmeyen bir sonuç oldu. "Bence Beşiktaş bu skoru hak etmedi. Ortaya koydukları performansı takdir ediyorum. Beşiktaş herkese çok güzel mücadele seyrettirdi. Ayaklarına sağlık diyorum."

"SOSYAL MEDYADA YAPILANIN ZAMANLAMASI YANLIŞTI

"Sosyal medya bambaşka bir dünya. Bu paylaşımı yapan arkadaşla görüştüm, görüşeceğim. Bugün olmaması gereken bir şeydi. Gerekeni yapacağız. Biz aslında 17 Mayıs hazırlığını yapıyorduk ama bugün olmaması gereken bir şeydi gerçekten. Arkadaşlar o tanıtıma yönelik hareket ettiklerini söylüyorlar ama zamanlaması yanlış. Ben en az Beşiktaşlılar kadar üzüldüm. Beşiktaşlı yöneticiler çok yakın dostlarım arkadaşlarım. Bir Türk takımının mücadelesinde tüm kalbimizle yanlarında olmalıyız"

"UEFA'NIN CEZASIYLA İLGİLİ"

"Galatasaray mercek altına alındı, incelendi. 2014 yılında protokol yapıldı. Galatasaray UEFA'ya verdiği sözü tutamadı. Çünkü UEFA'ya dedi ki, ben şu kadar zaman zarfında zararları telafi edeceğim dedi. Anlaşmanın yapılış tarzında da sıkıntılar vardı, çok detaya girmiyorum. 2 sene içinde Galatasaray'ı turnuvalardan men etme kararı oluşturmaya çalıştılar. Biz müdahil olduk ve Galatasaray'ı savunduk. Sonra bu ceza 1 yıla indi. Ayrıca şu dendi, sen 1 sene turnuvalara gelme. Önümüzdeki 2 yıl futbolculara ödeyeceğin para stopajlar dahil 65 milyon euro'yu geçmez. Bize söyledikleri bu."



"UEFA İLE YAPILAN GÖRÜŞMEDE..."

"UEFA ile yapılan ilk görüşmede bize dedikleri şey, belirli periyotlarda görüşelim ve Galatasaray'ın mali yapısını konuşalım. Sonra bunun ilacı, reçetesi neyse onu yazalım. Çünkü onlar da bize Galatasaray'ın önemli bir marka olduğunu ve turnuvalarda Galatasaray'ı görmek istediklerini söylediler."


Galatasaray yeni sezonda transfer yapacak mı, kadrosu nasıl olacak?


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek taraftarların merak ettiği transfer çalışmalarıyla ilgili olarak da yeni sezon öncesi bilgi verdi. Özbek, "Önümüzdeki sene çok iyi bir takım kuralım ama maaş skalasını aşağı çekelim diye düşünüyoruz. Biz '2016-17 rakamları UEFA sitesine Eylül, Ekim'de girecek, o dönem bir araya gelelim, 3-4 senelik anlaşma yapalım' dedik. "Bu sene 61 milyon Euro'dayız, sportif başarıyı esas alıp en optimum seviyede maaş skalasını tutmak istiyoruz" açıklamasını yaptı. 


Galatasaray'dan FETÖ ihracı 


Dursun Özbek, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in üyelikten çıkarılması ve kulüpteki FETÖ temizliği hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özbek, "Galatasaray gibi 100 küsür senelik kulüp, tarihinde devlete hizmet etmiş insanlar yetirmiş, devletle beeraber hareket etmiş ve devlete bağlı bir kulübün genel kurulda alınan kararı kabul etmesi mümkün değildi. 15 Temmuz darbesinden 1 ay sonra FETÖ terör örgütü bağlantılı üyelerin, üyeliği açığa çıkmış ve halen yasal olarak kaçak olan bu kişilerin tespiti için biz harekete geçtik. Bu manada tespit ettiğimiz 7 kişiyle ilgili delil toplamaya başladık. Bu delillerle beraber 7 kişiyi disipline sevk ettik. Disiplin Kurulu bizim gönderdiğimiz evraklar çerçevesinde olayı inceledi." ifadelerini kullandı. 



"GEREKÇE AİDAT ÖDEMEMELERİ DEĞİL"

"Kimse şöyle düşünmesin. Hakan Şükür ve FETÖ üyelerini aidat ödemediği gerekçesiyle ihraç ettik diye. Hayır! O kişilerin disipline verilmesi Ağustos ayındaydı. Yönetim kurulunun kararını ve Disiplin Kurulu'nun yazısını size okudum. Kaçak olan kişilerdi. Kim olursa olsun ülkenin bugün geldiği durumda 15 Temmuz'da Türkiye'ye yaşatmış kişilerin kimse yanında duramaz. Galatasaray da durmamıştır. Akabinde genel kurulun üzerinden 12 saat geçmeden toplandık ve gereken kararı aldık."


Dursun Özbek'ten transfer açıklaması - Galatasaray Haberleri


Dursun Özbek önümüzdeki sezon Galatasaray'ın mali yapısı ve transfer politikasıyla ilgili konuşurken, önemli açıklamalarda bulundu. İyi takım kurmanın fazla para harcamak olmadığını söyleyen Özbek, "Elbette iyi takım kuracağım, ben hangi takımla sahaya çıkarsam çıkayım Galatasaray'ın desteklenmesi gerekiyor. Ayrıca Eurocup'ta oynayıp en iyi şekilde mücadele edecek takımın bütçesini gelirlerime göre ayarlamalıyım." dedi. Dursun Özbek basketbol takımıyla ilgili olarak ise, "Galatasaray'ın cebinden para çıkmadan 15 bin kişilik salonu kulübe kazandıracağız" ifadelerini kullandı." dedi. 


Ergin Ataman ile Galatasaray taraftarı arasındaki kavgayı Dursun Özbek anlattı


Dursun Özbek, Ergin Ataman ile Galatasaray taraftarı arasındaki gerginlik hakkında konuştu. Özbek, "Ergin Ataman çok iyi bir Galatasaraylı. Türkiye'nin yetiştirdiği önemli koçlardan birisi. Milli takımı da çalıştırdı. Galatasaray'da geçen sezon makul bütçeyle başarı yakaladı. Dolayısıyla şu anda sezon sonuna kadar sözleşmemiz devam ediyor. Ergin Ataman'ın Galatasaraylılığı tartışılmaz. Basketbol bilgisi tartışılmaz. Elbette kendisi profesyonel birisi. Galatasaray kulübü kendisiyle çalışmak ister ama kendisi nasıl bir karar alacak, onu da görmek ve oturup konuşmak lazım. Ben kendisini seviyorum. Galatasaray'a değer katmış bir koç. Taraftarlarla sürtüşmesi oldu evet ama olması daha iyiydi. Herkesin şunun farkına varması lazım: Galatasaray taraftarıyla, sporcusuyla, yönetimiyle, camiasıyla bir bütün. Aile içinde ufak tefek kavgalar olabilir. Ancak bunun aile içinde çözülmesi işin bütününe zarar vermemesi gerekiyor. Zaman zaman yönetimden de, camiadan da, sporcudan da istenmeyen reaksiyonlar gelebilir. Bu hiçbir zaman kavgaya dönüşmemeli." diye konuştu. 
 

Tudor kalacak mı? Galatasaray'ın yeni teknik direktörü?


Dursun Özbek kulübün transfer politikasıyla ilgili özeleştiri yaparken, "Hatalarımız oldu ama hiçbir zaman yanlış yapmadık. Çünkü hatayı 1 sefer yaparsınız. 2. kez yaptığınız anda o hata olmaktan çıkar. Bu bağlamda yanlışlarımız olduğunu düşünmüyorum." dedi. Dursun Özbek ayrıca teknik direktörlük konusunda da "Dursun Özbek şu anda bizim koçumuz, önümüzdeki sezon da koçumuz." şeklinde konuştu. 

"FUTBOLCUYA DAYALI DÜZEN HAKKINDA..."

"Bunu söylemek son derece iddialı ve uygun olmayan bir şey. "Takım yaşlandıkça futbolcular arasında küslükler, kırgınlıklar olabiliyor. Gruplaşmalar olabilir ama yönetim çözmek zorundadır."

DURSUN ÖZBEK'TEN İSTİFA ÇAĞRISINA YANIT!

"İyi neticeler alınmadığı zaman taraftarın protesto etmesi onların en doğal hakkı. Hatta telefonumu da internete koymuşlar. Bu açıdan onları suçlamıyorum. Ancak bir şeyi de kabul etmiyorum. 2015'te seçildikten sonra kısa bir sürenin ardından daha ligin 2. haftasında yönetim istifa diye bağırıyorlar. 2 aylık bir yönetimin istifası size kazandırır? Basketbolda Türkiye'ye getirilecek en büyük kupayı getirdik Eurocup ile. Yine yönetim istifa diye bağırdı taraftarlar. Bunun zamanlamasını ayırmak lazım."


Bruma ve Sneijder Galatasaray'da kalacak mı?


Dursun Özbek Sneijder ve Bruma'nın gelecekleri hakkında son derece net açıklamalarda bulundu. "Bruma ve Sneijder'in 1 yıl daha kontratları var. Galatasaray'ın bırakmak gibi lüksü veya gönderelim diye kalkışması yok. Bruma uzun yıllar Galatasaray'a hizmet edecek futbolcu. Sneijder ise bizim markamız. Basındaki haberlere şaşırıyorum. Son zamanlarda Balotelli haberi çıkıyor. Aynı şey gibi. Bir dönem Ibrahimovic haberlerine benziyor. Konuyu bağlamak gerekirse Sneijder ve Bruma'ya gelen teklif yok. İkisi de değerli oyuncularımız."

FutbolArena akşam haberleri (23 Nisan 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.