comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat Kasım ayı için verdiği sözünü tuttu

27 Kasım 2016, Pazar 22:09
Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat Kasım ayı için verdiği sözünü tuttu

Fenerbahçe teknik direktör Dick Advocaat, yönetime ve taraftara verdiği sözü tuttu. 

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'ye geldiği günden bu yana eleştirilern Dick Advocaat hakkında, takımın son haftalarda ligde ve Avrupa kupasında aldığı başarılı sonuçların ardından Galatasaray derbisinde elde edilen zaferle birlikte olumlu yorumlar giderek artmaya başladı. Hollandalı teknik adam Çaykur Rizespor galibiyetiyle birlikte 24 Ekim ile Kasım sonu arasındaki maçlarda 7'de 7 yaparak haklı olduğunu gösterdi. 

Öte yandan Eylül ayında Fenerbahçe ile ilgili tespitlerini açıklayan ve Hürriyet'e yaptığı açıklamada, "Siz Fenerbahçe'yi Kasım'da görün!" diyen Hollandalı teknik direktör tüm tespitlerinde haklı çıktı. 
ADVOCAAT SÖZÜNÜ TUTTU 

Eylül ayında takımla ilgili yaptığı tespitlerde Kasım'a kadar hazır olacaklarını belirten Dick Advocaat, "Takımının taktiksel anlamda eksikliklerini giderebileceğini fizik olarak ise maçlar oynandıkça üst düzeye çıkılabileceğini söylemişti. Hollandalı teknik adam ayrıca Fenerbahçe'de topu ayağında fazla tutan oyuncular olduğunu bu yüzden daha hızlı futbol oynamak için özel çalışmalar yapacağını söylerken, yaptığı tespitlerde özellikle Galatasaray maçındaki futboldan sonra ne kadar haklı çıktığını da gösterdi.

UYUM PROBLEMİ GİDERİLECEK DEMİŞTİ

Hollandalı teknik direktör Eylül ayında takımının maç oynayarak kondisyonunun artacağını söylerken, aralarda da takıma yükleme yaparak fiziksel gücünü kuvvetlendireceğini ifade etmişti. Advocaat 2 ay önce lige verilen arada takımını daha iyi tanımak adına çalışmalar yaptı ve uyum problemini en aza çekmeyi başardı. Bu süreci takımı yardımcılarına bırakarak değerlendiren Advocaat sarı lacivertlileri neredeyse ezberledi.

Bu şekilde takımı ile adaptasyon sürecini hızlandıran sarı lacivertlilerin hocası, 24 Ekim ile 27 Kasım arasında oynanan 7 maçın hepsinde sahadan 3 puanla ayrıldı. 

Türkiye'nin en kaliteli iddaa tahminleri sitesi