comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'dan transfer ve Advocaat açıklaması

26 Kasım 2016, Cumartesi 02:36
Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'dan transfer ve Advocaat açıklaması

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, kurulacak olan üniversite hakkında konuşurken, Advocaat ve transfer hakkında da açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Sarı lacivertli kulübün yöneticileri Fenerbahçe Üniversitesi'nin kurulacağı Silivri'deki araziyi gezdi.

Anadolu Ajansı'na konuşan Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, kurulacak olan üniversite hakkında konuşurken, onay sürecinde destek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.
2018 YILINDA EĞİTİME AÇILACAK

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Uslu, üniversitenin kurulmasına izin verildiği için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek, "Cumhuriyetine inanan ve önemli insanların yetiştirilmesine Fenerbahçe olarak katkıda bulunacağımıza inanıyoruz. Türkiye'nin eğitim ve spor açığı var. Fenerbahçe Üniversitesinde yetişen çocuklar buradan koşarak bizleri daha iyi yerlere getirir buna inanıyorum. İnşallah hayırlara vesile olur." ifadelerini kullandı.

En az bir fakülte ile 2018 yılında eğitime açılması hedeflenen üniversitede, Spor Bilimleri Fakültesi,  Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü olacak.

"3 TEMMUZ'DAN SONRA..."

Mahmut Uslu takımın durumuyla alakalı ise şunları söyledi: "Bir kere daha evvel de açık açık söyledik, antrenör başarılı olur mu bilemeyiz ama 'adam gibi adam' dedik. Kamuoyu bunu gördü, oyuncular da gördü. Kimseye ayrıcalık yapmayan iyi bir teknik direktör. Bütün ekibine şekil vermeye çalışmadan herkesi kendi branşında serbest bırakan bir arkadaş. Futbolda hep başarılı olmak şampiyon olmak istiyoruz. 3 Temmuz'dan sonra ne kadar mağdur olduğumuz herkes biliyor. 4 sene de hep ilk 2'deydik. Hiç 6-7 olmadık. Yine aynı şekilde devam edeceğiz. Sonuç olarak hedefimiz hep şampiyonluğa oynamak."

"ADVOCAAT 1 SENELİĞİNE GELDİ"

Dick Advocaat'ın 1 seneliğine geldiğini ve transfer konusunda bir talebi olmadığını ifade eden Mahmut Uslu, 'Nasıl geldiğini biliyorsunuz. Önce gelmedi, 15 gün sonra karar verdi. Bu konular kim öle kim kala. Mayıs ayı gelsin görelim. Yardımcıları kıymetli insanlar, hocaya çok yardımcı oluyorlar. Çok iyi insanlar. Çok iyi diyalog kuruyorlar oyuncularla. Oynamayan oyuncularla da konuşuyorlar." diye konuştu. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.