comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'ye Mauricio Isla transferinde bir müjde daha!

17 Temmuz 2017, Pazartesi 01:42
Fenerbahçe'ye Mauricio Isla transferinde bir müjde daha!

Fenerbahçe'nin Cagliari'de forma giyen Mauricio Isla transferinin maliyetiyle ilgili yönetim sağlam bir plan uyguladı. 

FutbolArena Özel - FB Transfer gündeminde hareketi saatler! Türkiye'de ilk kez FutbolArena'nın duyurduğu Fenerbahçe'nin Mauricio Isla transferinde sarı lacivertli yönetim Finansal Fair Play'ı da düşünerek yıldız futbolcuyu bonservissiz olarak kadroya katmanın planlarını yapıyor. Fenerbahçe, Isla transferinde her konuda anlaşma sağlanırken, Şilili futbolcu Salı günü İstanbul'a gelerek sağlık kontrollerinden geçecek. 
 

Fenerbahçe'de Mauricio Isla transferinin maliyeti ne kadar?


Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman'ın raporu doğrultusunda transferde yeniden düğmeye basılırken, Cagliari'de forma giyen Mauricio Isla'da her konuda anlaşma sağlandı. Bu transferin maliyeti henüz net olarak açıklanmazken, FutbolArena'nın ulaştığı bilgiye göre Fenerbahçe yönetimi Finansal Fair Play engeline takılmamak için bu transferi bonservis ödemeden bitirmenin planlarını yapıyor.  Cagliari kulübünü yüksek maaşı nedeniyle Isla sözleşmesinini feshetme kararı alırken, yıldız futbolcu bonservissiz olarak sarı lacivertlilere imza atacak. 


Fenerbahçe forvet transferi yapacak mı?


Fenerbahçe'de Isla'nın ardından gözler forvet transferine çevrildi. Isla'nın gelişiyle birlikte artık Lens transferi tamamen rafa kalkarken, Aykut Kocaman sağ kanadı Isla ve Dirar'a emanet edecek. Öte yandan sarı lacivertli yönetim bir diğer yandan forvet transferi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu mevki için listenin başında ise Milan'dan Niang yer alıyor. Ancak Niang'ın çok fazla talibi ve bunun yanı sıra maliyetinin yüksek olması nedeniyle Fenerbahçe kulübü uygun maliyetle genç futbolcuyu kadrosuna katmak istiyor.

Bu sebeple teknik direktör Aykut Kocaman'ın raporu doğrultusunda takımdan gönderilmesi istenen isimleri bir an önce elden çıkarmayı hedefleyen sarı lacivertliler, bu sayede Niang için kaynak yaratma amacında. 
Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (24 Mayıs 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.