comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Lyon'dan Beşiktaş maçı öncesi UEFA'ya teşekkür

20 Nisan 2017, Perşembe 12:43
Lyon'dan Beşiktaş maçı öncesi UEFA'ya teşekkür

Avrupa Ligi'nde Beşiktaş ile karşılaşacak olan Olimpik Lyon, UEFA'nın verdiği cezalarla ilgili bir açıklama yaptı.

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Avrupa Ligi çeyrek final rövanş maçında Beşiktaş ile karşılaşacak olan Olimpik Lyon'dan UEFA'nın verdiği cezalarla ilgili ilginç bir açıklama yapıldı. Fransa'da oynanan ve 2-1 sonuçlanan ilk maçta tribünlerde yaşanan olaylarla ilgili UEFA, her iki takıma da 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası verdi. 

Lyon'un internet sitesinden yapılan açıklamada UEFA'nın kararını rövanş maçından önce vermesine teşekkür edildi. 
 

Lyon'dan cezalar sonrası UEFA'ya teşekkür


Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş ve camianın tepki gösterdiği cezalarla ilgili Lyon Başkanı Aulas, "Adil bir ceza olduğunu düşünüyorum ama belki Beşiktaş'a ağır gelmiş olabilir" demişti. Fransız kulübünün internet sitesinden yapılan açıklamada da UEFA'ya teşekkür edilmesi dikkatlerden kaçmadı. Yapılan açıklamada, "UEFA'nın kararını erken açıklaması maçın daha sakin bir ortamda oynanmasına katkı sağlayacaktır. UEFA'ya teşekkür ederiz" denildi.

 

Şenol Güneş, UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği ceza hakkında ne dedi?


UEFA'nın ilk maçta çıkan olaylar nedeniyle Beşiktaş ve Lyon'a verdiği cezaları da değerlendiren Şenol Güneş, "Ceza kararını UEFA mı, yoksa Lyon mu aldı bilmiyorum. Zamanlama ve adalet olarak tartışmaya açık. Hatalı bir karar." dedi.

Vicdanları rahatsa diyecek bir şeyimiz yok ifadelerini kullanan Şenol Güneş, "Karar kulübümüz tarafından haklı görülebilir ve kabul edilebilir değildir..Gerekli itirazları yapacağız.." şeklinde konuştu. 

Şenol Güneş, "UEFA, Lyon ve Beşiktaş arasında Lyon'un tarafından durmuştur." derken bu kararın haksız olduğunu açıkladı. 

Oldukça agresif bir basın toplantısı yapan Şenol Güneş, UEFA'ya sitemlerini sürdürürken, "Bizi maçtan önce etki altına alacak şekilde ceza açıklıyorlar ama boğazımızdan da assalar savaşacağız" şeklinde konuştu. 

Bu kararda kazanan taraf Lyon, kaybeden ise Beşiktaş ve futboldur ifadelerini kullandı. Güneş ayrıca "Bu, sinirleri germek için alınmış bir karar. O gün Lyon'da sahaya siyah maskelerle girenlere ne yapıldı, bilmiyoruz." dedi. 

Biz Lyon'da oyuncumuza yabancı madde atıldığında, istesek yere yatar maçı iptal ettirirdik diyen Şenol Güneş, "Ben futboldan yana tercihimi kullandım." ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş verilen cezayı Demokles'in kılıcına benzetirken, son olarak Lyon Başkanı Aulas'ın "Karar 2 takım için de doğru" açıklamasına cevap verdi ve "Ortada 2 değil 3 takım var. Lyon ve UEFA 2 takım. Bu karar o iki takım için doğru. Biz üçüncü takımız. Bizim için doğru değil" şeklinde konuştu.

FutbolArena akşam haberleri (25 Nisan 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.