comScore

Beşiktaş Beşiktaş

"Beşiktaş'ın kaptanı Tosic olmalı"

20 Nisan 2017, Perşembe 15:28

Gazeteci Faik Gürses, Beşiktaş'ın Lyon ile oynayacağı maçta Dusko Tosic'in kaptan olarak sahaya çıkması gerektiğini söyledi.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi çeyrek final rövanş maçında Beşiktaş sahasında Olimpik Lyon ile karşılaşacak. Kritik mücadele öncesi gazeteci Faik Gürses'ten Şenol Güneş'e ilginç bir öneri geldi. Faik Gürses, Lyon karşısında Dusko Tosic'in sahaya kaptan olarak çıkması gerektiğini söyledi.

NTV Spor'da konuşan Faik Gürses, maçın hakemi Milorad Mazic'in Sırp olması nedeniyle Dusko Tosic'in diyaloglarda daha etkili olabileceğini dile getirdi.
"OĞUZHAN'IN YAPACAĞI İŞ DEĞİL"

Oğuzhan Özyakup'un bu konuda zayıf kalabileceğini dile getiren Faik Gürses, "Bu akşamki stratejik adam Tosiç. Ben Şenol Güneş'in yerinde olsam kaptanlık pazubandını Tosic'e veririm. Neden? Hakem Milorad Mazic Sırp. Aynı dili konuşuyor. Bütün saha içindeki olayı Tosic'in görmesi lazım. Hakem ile konuşacak. Hoca sen bizim seyirciyi tanıyorsun. Bugün Oğuzhan'nın yapacağı iş değil bu. Bu maçlık Tosiç kaptan olmalı. Biz Lyon'nun UEFA'ya sunduğu provokasyonu ancak bunla kırabiliriz. Futbol sahasının içindeki diplomasi girişimidir bu.  Saha içindeki bütün konuşmanın lideri Tosiç olmalı. Bunu İtalyanlar, Fransızlar çok iyi yapıyor" ifadelerini kullandı.

FutbolArena haber turu (23 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.