comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın eski yıldızı Matias Delgado futbolu bıraktı

30 Temmuz 2017, Pazar 20:46
Beşiktaş'ın eski yıldızı Matias Delgado futbolu bıraktı

Beşiktaş'ta bir dönem top koşturan Arjantinli yıldız Matias Delgado gözyaşları ile futbolu bıraktığını açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın bir eski yıldızı daha futbola veda etti. Basel'in kaptanı Arjantinli yıldız Matias Delgado, 34 yaşında aktif futbol kariyerine nokta koyduğunu açıkladı. Futbolu bıraktığını duyuran Delgado, sözleri sırasında gözyaşlarına engel olamadı.
 

Matias Delgado şimdi nerede?


5 sezonun ardından 2011 yılında Beşiktaş ayrılarak Al Jazeera Abu Dhabi'ye transfer olan Matias Delgado, 2013'te İsviçre'nin Basel ekibine katılmıştı. Burada kaptanlık görevine kadar yükselen 34 yaşındaki Arjantinli oyuncu, düzenlediği basın toplantısı ile futbolu bıraktığını ifade etti. 

Duygusal konuşmasında gözyaşlarına engel olamayan Matias Delgado, "Futbolun sonuna geldiğini kabul etmek bir futbolcu için çok zordur. Ancak aktif futbol kariyerime nokta koyduğumu duyuruyorum" ifadelerini kullandı.
Basel'in son maçının kadrosuna alınmayan Matias Delgado, geçen sezon İsviçre'de çıktığı 29 maçta 10 gol atmıştı.

BASEL'DEN DELGADO'YA ÖZEL VİDEO

Basel Kulübü ise resmi Twitter hesabından Matias Delgado'ya video ile veda ederken, katkıları için teşekkürlerini iletti.
  

Matias Delgado'nun Beşiktaş kariyeri


Beşiktaş'a Basel'den transfer edilen orta saha oyuncusu Matias Delgado, 4 sezon boyunca çıktığı 115 maçta 27 gol atma başarısı gösterdi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.