Beşiktaş Haberleri: UEFA Avrupa Ligi muhtemel rakipler
Spor Toto Süper Lig'de sezonu 4. sırada tamamlayan Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde 2. ön eleme turunda mücadele edecek. UEFA Avrupa Ligi'nde 1. ön eleme turu kura çekimleri bugün çekilecek. Ardından 2. ön eleme turundaki eşleşmeler belirlenecek. 2. ön eleme turu kura çekiminde seri başı takımlar arasında Sevilla, Beşiktaş, Burnley, Bordeaux ve Sparta Prag yer alacak.
BEŞİKTAŞ'IN 1. TURDAN MUHTEMEL RAKİPLERİ
Group 1
1 Žalgiris Vilnius (LTU)
2 Molde (NOR)
3 Nõmme Kalju (EST)
4 Fola Esch (LUX)
5 Slavia Sofia (BUL)
6 Glenavon (NIR)
7 Birkirkara (MLT) / KÍ Klaksvík (FRO)
8 Europa (GIB) / Prishtina (KOS)
9 Ilves Tampere (FIN)
10 Stjarnan (ISL)
Group 2
1 Domžale (SVN)
2 Gabala (AZE)
3 Dinamo Tbilisi (GEO)
4 Rangers (SCO)
5 Apollon Limassol (CYP)
6 Progrès Niederkorn (LUX)
7 Široki Brijeg (BIH)
8 Shkupi (MKD)
9 Stumbras (LTU)
10 Dunajská Streda (SVK)
Group 3
1 Maribor (SVN)
2 Trenčín (SVK)
3 Viitorul (ROU)
4 Neftçi (AZE)
5 Tobol Kostanay (KAZ)
6 Budućnost Podgorica (MNE)
7 Partizani (ALB)
8 Újpest (HUN)
9 Samtredia (GEO)
10 Racing Union (LUX)
Group 4
1 Górnik Zabrze (POL)
2 Vardar (MKD)
3 Dinamo Minsk (BLR)
4 Spartak Subotica (SRB)
5 OFK Titograd (MNE)
6 Pyunik (ARM)
7 Zaria Balti (MDA)
8 Coleraine (NIR)
9 B36 Tórshavn (FRO) / St Joseph's (GIB)
10 Derry City (IRL)
Group 5
1 Hafnarfjördur (ISL)
2 Nordsjælland (DEN)
3 AIK (SWE)
4 Ventspils (LVA)
5 Shakhtyor Soligorsk (BLR)
6 Cliftonville (NIR)
7 Lahti (FIN)
8 Luftëtari (ALB)
9 Connah's Quay (WAL)
10 Shamrock Rovers (IRL)
Group 6
1 Osijek (CRO)
2 Maccabi Tel-Aviv (ISR)
3 Sarajevo (BIH)
4 Anorthosis Famagusta (CYP)
5 Kairat Almaty (KAZ)
6 Ferencváros (HUN)
7 Petrocub (MDA)
8 Laçi (ALB)
9 Engordany (AND) / Folgore (SMR)
10 Banants (ARM)
Group 7
1 Partizan (SRB)
2 Slovan Bratislava (SVK)
3 Keşla (AZE)
4 CSKA Sofia (BUL)
5 Rabotnicki (MKD)
6 Milsami Orhei (MDA)
7 Rudar Pljevlja (MNE)
8 Riga (LVA)
9 Budapest Honvéd (HUN)
10 Balzan (MLT)
Group 8
1 Lech Poznań (POL)
2 Beitar Jerusalem (ISR)
3 Radnički Niš (SRB)
4 Levski Sofia (BUL)
5 Irtysh (KAZ)
6 Željezničar (BIH)
7 Chikhura Sachkhere (GEO)
8 Vaduz (LIE)
9 Narva Trans (EST)
10 Cefn Druids (WAL) / Trakai (LTU)
11 Gandzasar-Kapan (ARM)
12 UE Sant Julià (AND) / Gzira United (MLT)
Group 9
1 Rudar Velenje (SVN)
2 Dundalk (IRL)
3 Hibernian (SCO)
4 Sarpsborg (NOR)
5 Hacken (SWE)
6 København (DEN)
7 Levadia Tallinn (EST)
8 IBV (ISL)
9 KuPS Kuopio (FIN)
10 Liepaja (LVA)
11 Tre Fiori (SMR) / Bala Town (WAL)
12 NSI Runavik (FRO)
2. turdan muhtemel rakipler:
Mariupol (UKR)
Hajduk Split (CRO)
Admira Wacker Mödling (AUT)
LASK Linz (AUT)
St Gallen (SUI)
Vitesse (NED)
Atromitos (GRE)
Hapoel Haifa (ISR)
AEK Larnaca (CYP)
Jagiellonia Bialystok (POL)
Aberdeen (SCO)
Djurgarden (SWE)
Dinamo Brest (BLR)
Lillestrøm (NOR