comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ben de küfür ettim! 'Ama Emre'nin...'

19 Şubat 2014, Çarşamba 11:27

'Ben de küfür ettim. Küfür nedeniyle kendime kızdığım zamanlar oldu. Emre şapkasını önüne alıp düşünmeli. Belki de yardım almalı"

FutbolArena Özel - Önce Emre ardından Burak Yılmaz'ın küfür ederken kameraya yakalanmaları "küfüreden futbolcu ceza almalı mı, almamalı mı" tartışmalarını da beraberindegetirdi. "Ben de sahada küfür ettim ve yakalandım" diyen Galatasaray'ın eskioyuncusu Ayhan Akman, Emre'ye tavsiyelerde bulunurken, küfür eden oyuncuya cezaverilmemeli dedi.
 
BEN DE KÜFÜR ETTİM AMA..
Futbolcunun saha içindebazen kendine hakim olamadığını ifade eden Ayhan Akman, " Benim de kameralarayakalandığım zamanlar oldu ama hiç bir zaman yedek kulübesine yönelik bir küfrümolmadı.  Küfür nedeniyle kendime kızdığım zamanlar oldu. Yapmayacağım deyipyaptığım anlar oldu ama bu rakibe, hakeme, yedek kulübesine  değildi. Amakameraya yakalanınca  farklı yerlere çekilebiliyor. Sizi ekranda izleyenmilyonlarca kişi var ve bunu biliyorsunuz ama bazen oyuncu kendinize hakimolamıyorsunuz" dedi.

EMRE BELKİ DE YARDIM ALMALI
Emre Belözoğlu'nunkendine hakim olması gerektiğini ifade eden Ayhan Akman, "Emre'nin geçen yıl daKasımpaşa maçında vukuatı var. Tam olarak ne yaşandığını bilmiyoruz. Pazar günüde bir şeyler anlatmak isterken o görüntüler ortaya çıktı. Emre, Milli Takım veFenerbahçe kaptanı. Ne olursa olsun, onun kariyerinde bir oyuncu bu olaylarıniçinde olmamalı, vazgeçmeli. Türk futbolunun yetiştirdiği en önemli oyunculardanbiri. Ben de duyuyorum: yaptıklarına çok üzülenler var.  Şapkasını önüne koyupdüşünmeli. Nerede hata yapıyorum, sinirli halimle nasıl başa çıkabilirim diye.Belki de yardım almalı. Emre'yi yakından tanıyorum. Düzgün ve karakterli birinsan."
CEZA ALMALI MI?
Akman küfür eden oyuncu ceza almalı mısorusunaysa, "Ben de maçlarda küfür ettim. Anlık bir olay, yapmam dediğiniz şeyiyapabiliyorsunuz. Küfür eden oyuncuya yaptırım istenebilir ama ceza verilmesiçok ağır olur. Küfür eden oyuncu ceza almamalı" diye yanıt verdi.

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena haber turu (23 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.