comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a Yacine Brahimi transferinde müjde

26 Kasım 2016, Cumartesi 18:03
Beşiktaş'a Yacine Brahimi transferinde müjde

Beşiktaş'ın Ocak ayında kadrosuna katmak istediği Brahimi transferinde sıcak gelişmeler yaşanıyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın Ocak ayında Porto'dan kiralık olarak kadrosuna katmak istediği ve bu doğrultuda Porto yönetimiyle görüştüğü Brahimi transferinde sıcak gelişmeler yaşanıyor. 
 

Beşiktaş'ın transfer etmek istediği Brahimi, Porto'dan ayrılıyor


Portekiz basınında daha önce çıkan haberlerde kulübüyle sorunları olan ve bu nedenle yakın zaman içinde kadro dışı bırakılacağı öğrenilen Yacine Brahimi'nin Porto'dan ayrılmaya karar verdiği iddia edildi. Portekiz'in ünlü spor gazetelerinden O Jogo'nun haberine göre; Porto Teknik Direktörü Nuno Espirito Santo tarafından Belenenses maçının kadrosuna alınmayan Cezayirli futbolcu kesin olarak Ocak ayında takımdan ayrılmayı planlıyor. 

Brahimi'ye yakın kaynaklar, "Brahimi daha fazla Porto'da devam edeceğini düşünmüyor. Ara transfer dönemini takımdan ayrılmak için büyük bir fırsat olarak görüyor"  şeklinde konuştu. 
 

Beşiktaş'ın Brahimi transferinde son durum


Ocak ayında bir forvet transferi yapmayı planlayan Beşiktaş yönetimi, Porto'da kadro dışı bırakılması gündemde olan ve kulübüyle sorunları bulunan Yacine Brahimi için Portekiz kulübünün yetkilileriyle görüşme yaptı. Bu transfer için öncelikle kiralama yoluna gidecek olan Beşiktaş, anlaşma sağlanması halinde satın alma opisyonunu da elinde bulunduracak. 
 

Yacine Brahimi kimdir?


26 yaşındaki Cezayirli futbolcu 3 yıldır Porto'ya forma giyiyor. Portekiz kulübünün Granada'dan transferi Yacine Brahimi, son 2 sezonda Portekiz Ligi'nde 14 gol attı. Bu sezon ise çok fazla forma şansı bulamadı ve 5 maçta görev alırken, 1 gol kaydetti. 

Beşiktaş transfer