comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Süper Lig'de bitiricilik ustası Vagner Love

16 Temmuz 2017, Pazar 17:42
Süper Lig'de bitiricilik ustası Vagner Love

Süper Lig'de geçen sezon isabetli şut konusunda Vagner Love fark yarattı.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de geçen sezon isabetli şut istatistiğini çıkardık. Alanyaspor'un Brezilyalı santrforu Vagner Love bitiricilik farkını ortaya koydu. Süper Lig Analizleri FutbolArena'da


Süper Lig'de en çok isabetli şut atanlar


Süper Lig'de en çok şut atan oyuncular arasında 5. sırada olmasına rağmen en çok isabetli şut atanlarda lider olan Vagner Love 49 isabetli şut atarken bunların 23'ünde ağları buldu ve gol kralı oldu.

Toplam 86 şut atan Love'un 49 şutta kaleyi bulması ve 23 gol atması fark yarattı. 
Cenk Tosun ise 93 şutla en çok şut atanlarda 3. sırada, en çok isabetli şutta ise 43 kez ile 2. ve 20 golle de gol krallığında 2. Cenk de yerli oyuncular arasında en iyi bitirici olarak göze çarpıyor. 

Süper Lig'in usta golcüsü Samuel Eto'o, en çok şut atanlarda 10. sırada. 75 şut atabildi ama bitiricilik konusunda kalitesini konuşturdu. 75 şutunda 39 isabet sağladı ve 18 gol kaydetti. 

Hugo Rodallega ise 105 şutla en çok şut atan futbolcu. Bunların 39'unda kaleyi bulurken, 10 gol atabildi. Kolombiyalı bitiricilik konusunda bu sezon düşüşte olsa da bu dört golcü bitiricilik farkı yarattı.

5. sıradaki isimse bir santrfor değil ama şut ustası... Beşiktaşlı Talisca 89 şutla en çok şut atan 4. futbolcu ve bunların 34'ünde isabet sağladı ve 13 gol kaydetti.

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.