comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor'un transfer rotası Fransa

20 Mayıs 2017, Cumartesi 14:20
Alanyaspor'un transfer rotası Fransa

Alanyaspor transfer çalışmaları kapsamında Fransa'da oyuncu izlemeye başladı.

FutbolArena - Alanyaspor'da gelecek sezonun transfer çalışmaları başladı. Tarihinde ilk kez katıldığı Süper Lig'de tutunmayı bitime 3 hafta kala matematiksel olarak garantileyen Aytemiz Alanyaspor transfer arayışı içinde. 

Süper Lig'de ilk sezonunda gollü ve seyir zevki yüksek maçlarıyla dikkat çeken Aytemiz Alanyaspor, önümüzdeki sezonun yapılanmasına erken start verdi. Geçtiğimiz haftalarda lige verilen araları sürekli oyuncu izleyerek geçiren scout ekibi Bosna, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Hırvatistan gibi ülkelerde futbolcu avına çıkmıştı. 
 

Alanyaspor transferde hangi oyuncuları izliyor?


Alanyaspor Genel Koordinatörü Mevlüthan Çavuşoğlu, bu hafta da teknik direktör Safet Susic'in bir önceki ligi olan Fransa 2. Ligi'nden oyuncular izledi. Mevlüthan Çavuşoğlu, 2015-2016 sezonunda Fransa 2'den Evian'ı da çalıştıran Susic'in raporu doğrultusunda dün oynanan Clermont - Valenciennes maçını tribünden takip ederek notlar aldı. 
Emre Akbaba ve Vagner Love'a teklifler gelmesi üzerine çalışmalarını ciddiyetle sürdüren Alanyaspor yönetimi transferde hata yapmak istemiyor. Bu bağlamda her mevki için oyuncular izlenip raporlanıyor ve 2016-2017 sezonuna göre daha geniş ve rotasyon sıkıntısı çekilmeyecek bir kadro kurulmak isteniyor.

Haber: Alpaslan Edizer / Alanya

FutbolArena haber turu (23 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.