comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Konyaspor'un eski stadyumu yıkılıyor

21 Şubat 2018, Çarşamba 18:34

Konya Atatürk Spor Sitesi'nin yıkımına başlandı. Yıkım sonrası Konya Büyükşehir Belediyesi'ne devir işlemleri yapılacak. 

FutbolArena - 1950 yılında hizmete açılan, uzun süre Süper Lig'de ve alt liglerde Atiker Konyaspor'a hizmet eden ve Konya'da yeni stadyumun yapılmasından sonra, altyapı takımları ile diğer branşların kullanımına tahsis edilen Konya Atatürk Spor Sitesi'nin yıkımına başlandı. 
 

Konya Atatürk Stadyumu'nun yerine ne yapılacak?


İçinde birçok spor salonu ile çim sahanın bulunduğu spor sitesinin kullanım hakları şu an Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün elinde bulunuyor. Buradaki yıkım işlemleri tamamlandıktan sonra Konya Büyükşehir Belediyesi'ne devir işlemleri yapılacak. 

FAALİYETLER BAŞKA TESİSLERE TAŞINACAK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daha önce yaptığı açıklamada bu alanın %70'lik bölümünün yeşil alan olarak kullanılacağını belirtmişti. Büyükşehir Belediyesi'nin inşa ettiği yeni stadyum ise Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne devredilecek.

Şu an 2. Lig'de bulunan Konya Anadolu Selçukspor'un kullandığı Konya Atatürk Stadyumu'nun ise sezonun bitmesinden sonra yıkılması bekleniyor. Konya Atatürk Spor Sitesi'nde yapılan faaliyetler ise şehirdeki farklı tesislere taşınacak.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (22 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.