comScore

Antalyaspor Antalyaspor

Antalyaspor'dan Beşiktaş'a saldırı hakkında açıklama

20 Mart 2017, Pazartesi 16:50
Antalyaspor'dan Beşiktaş'a saldırı hakkında açıklama

Antalyaspor, Beşiktaş takım otobüsüne yapılan saldırıyı kınadı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Antalyaspor ile Beşiktaş golsüz berabere kaldı. Karşılaşma sonrası siyah beyazlı futbolcuları taşıyan otobüse taşlı saldırı yapıldı. Antalyaspor Kulübü, yapılan saldırıyı kınadı ve Beşiktaş'a geçmiş olsun mesajı gönderdi.

Antalyaspor'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"19.03.2017 Pazar günü oynanan Antalyaspor-Beşiktaş futbol karşılaşması sonrası Beşiktaş Spor Kulübü Futbol kafilesini taşıyan otobüsün Antalya Havalimanı'na giderken kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce taşlandığı, bu eylem sebebiyle takım otobüsünün sağ yan arka dış camının kırıldığı haberini aldık. Bu hareketi şiddetle kınadığımızı ifade etmek isteriz. Eylemi gerçekleştiren kişi ya da kişilerin bulunması için başlatılan soruşturmanın takipçisi olacağız. Bu vesileyle Beşiktaş Spor Kulübü'ne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Antalyaspor Kulübü olarak sporun kardeşlik ve barış ruhuna uygun yapılması gerektiğine inanıyoruz. Sporun içine şiddet ve saldırganlık girince centilmenlik ruhunun kaybolacağı görüşündeyiz. Bu tip davranışların sporda kardeşlik ve barış ruhuna uygun olmadığı ve Fair Play duruşuna aykırı olduğu kanaatindeyiz. Türk futbolunun tüm paydaşlarını bir kez daha sağduyu ve Fair-Play'e davet eder, sporda bu tip olayların yaşanmamasını dileriz."

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.