comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Adana Demirspor'da Giray Bulak'tan iddialı sözler! "Şampiyonluk kazandırır"

11 Ekim 2017, Çarşamba 20:31
Adana Demirspor'da Giray Bulak'tan iddialı sözler!

Adana Demirspor'un teknik direktörü Giray Bulak, hücum futbolunu çok sevdiğini, takımı savunmaya yönelik oynatmayı çok istemediğini vurgulayarak, "Fakat hücum futbolu maç, savunma futbolu şampiyonluk kazandırır. Bu çok önemli." dedi.

FutbolArena - Adana Demirspor'un teknik direktörü Giray Bulak, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, milli maçlar nedeniyle lige verilen arada Demir Grup Sivasspor ile oynadıkları hazırlık karşılaşmasında hemen hemen tüm oyuncularına şans tanıdıklarını ve son durumlarını gördüklerini, futbolcularının iyi mesajlar verdiğini belirtti.
 

Giray Bulak'tan Adana Demirspor açıklamaları


Oyuncularıyla sık sık toplantı yaptığını anlatan Bulak, "Onları mental ve fiziksel olarak hazırlıyoruz. Oyuncularımı seviyorum, iyi çalışıyorlar. Günde 3 idman koysak gülerek, severek geliyorlar ve bu anlamda takımımdan son derece memnunum." diye konuştu.

"SAVUNMA FUTBOLU ŞAMPİYONLUK KAZANDIRIR"
Nasıl oynamaları gerektiğini bildiklerini anlatan Giray Bulak, şunları aktardı:

"Bir oyun şablonu oluşturduk ve o bizi bir noktaya getirdi. Oyuncu öğrendikçe, geliştikçe başka şeyleri de uygulamak, inşa etmek lazım. Her geçen gün farklı bir anlayışa doğru gidiyoruz. Bu bizi yükseltecek, daha hücum futboluna yöneltecek. Hücum futbolunu çok seviyorum. Savunma futbolu oynamayı çok istemiyorum. Fakat hücum futbolu maç, savunma futbolu şampiyonluk kazandırır. Bu çok önemli. Takımın bu yönünü geliştirmek gerekir ama oyuncuya başka şeyleri de öğretmek lazım."

Bulak, bu haftaki rakipleri Eskişehirspor karşısında mutlaka kazanmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Adana temsilcisi ile ilgili son dakika gelişmelerini Adana Demirspor Haberleri özel sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (19 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.