comScore

FutbolArena TV

U12 İzmir Cup'ta heyecan başladı

06 Nisan 2018, Cuma 12:11

Altınordu'nun bu yıl 5. kez düzenlediği, 21 ülkeden 56 takımın katıldığı U12 İzmir Cup'ın açılış töreni yapıldı. Altınordu Selçuk İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde düzenlenen törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Milletvekili Oktay Vural, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ve Fenerbahçe'nin efsane futbolcu Alex de Souza katıldı.

Törende konuşan Bakan Bak, Altınordu'ya övgüler yağdırdı. U12 İzmir Cup'ın Türk futbolu için çok önemli olduğunu söyleyen Bakan Bak, “Çok güzel bir güne şahitlik ediyoruz. Buraya özellikle geldim ve burada bulunmaktan dolayı çok memnunum. Bu heyecanları çok iyi bilirim. Çünkü ben de zamanında antrenörlük yaptım. Altınordu'yu yaptıkları bu muhteşem organizasyondan ötürü kutluyorum. Türk sporu için çok özel bir gün” dedi.

“Spora tam destek” 
Spora yaptıkları katkıların devam edeceğini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “İşin temelleri burada atılıyor. Biz Türk futbolunun altyapısının güçlü olmasını istiyoruz. Altyapılardan oyuncular yetişmesini arzu ediyoruz. Türk sporu adına gerçekten çok şanslıyız. Çünkü sahaların içinden yetişmiş bir cumhurbaşkanına sahibiz. Kendisi de spora inanılmaz destekler veriyor. Biz de bakanlık olarak spora verdiğimiz desteği arttırarak sürdüreceğiz” diye konuştu. Bakan Bak daha sonra yurt dışından turnuvaya katılan sporcular ve aileleri için sohbet etti.

VİDEO ÖNERİLERİ