comScore

FutbolArena TV

Trabzonspor Başkan adayı Ahmet Ağaoğlu basınla buluştu

06 Nisan 2018, Cuma 16:00

Trabzonspor Kulübünde başkanlığa aday olan Ahmet Ağaoğlu, "Benim Trabzonspor'a borcum var. Seçilirsem o borcu da ödemek nasip olacak." dedi.

Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, başkan adaylığıyla ilgili sürecin çok hızlı geliştiğini söyledi.

Son zamanlarda yaşanan en olağanüstü genel kurul olduğunu ifade eden Ağaoğlu, "Trabzonspor'un kalibresindeki bir kulüpte kongre olağanüstü de olsa başkan adaylarının önlerinde bir hazırlık dönemi olurdu. Fakat bu sıkıntılı bir süreçti. Sürenin dolmasına az bir zaman kalana kadar da hiç kimsenin adaylığı yoktu. Burada gerçekten kulübümüzün büyüklüğü, Trabzonspor'un tarihi, Türk futboluna verdiği hizmet, Trabzonspor'un misyonu ile örtüşmüyordu. Ben bunu hazmedemedim. Böylesine büyük bir kulüp genel kurul kararı alacak, ortaya aday çıkmayacak." diye konuştu.

Ağaoğlu, eskiden beri bir şekilde bu camianın içerisinde olduğunu vurgulayarak, "Birlikte çalıştığım, yol yürüdüğüm değerli insanlar varken nasıl oldu da başkan adayı yok, diye içime sindiremedim ve adaylığımı açıkladım. Baskı vardı ama arkadan itme yoktu." ifadesini kullandı.

Trabzonspor Videoları